V.Putinas BRICS viršūnių susitikime pristatys „dolerio nugalėjimo planą“

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2024-10-22 14:35 Komentarai: (8)
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas BRICS viršūnių susitikime Kazanėje siūlys sukurti naują finansų sistemą, praneša The Economist. Kalbama apie skaitmeninę mokėjimo sistemą BRICS Bridge, kuri, anot britų savaitraščio, gali „suduoti smūgį Amerikos dominavimui pasaulio finansų srityje“.

The Economist praneša, kad BRICS Bridge gali pasiskolinti mBridge projekto, kurį iš dalies valdo Tarptautinių atsiskaitymų bankas (BIS), koncepcijas.

Kinija prisidėjo prie sistemos kūrimo ir pirmavo kuriant mBridge programinę įrangą ir kodą. Britų žurnalistų šaltinių teigimu, Kinija galėtų panaudoti esamus sprendimus kurdama BRICS tiltą. Kaip skaitome, tokia sistema galėtų būti sukurta per metus.

Savaitraštis skelbia, kad BRICS mokėjimo sistema leis atlikti pigesnius ir greitesnius sandorius, o tai gali pritraukti besivystančias šalis. Vakarų pareigūnai neatmeta, kad programa gali būti sukurta siekiant apeiti sankcijas. Tai savo ruožtu susilpnins JAV, kuri yra didžiausias tarptautinių mokėjimų centras, pozicijas. Vašingtonas sankcijomis įgijo pranašumą prieš kitas šalis.

Rimčiausia iniciatyva – planas naudoti skaitmeninius pinigus, užtikrintus fiat valiutomis (valiutomis, kurios nėra padengtos auksu ar kitomis prekėmis, turinčiomis komercinę vertę). Šiuo atveju centriniai bankai, o ne bankai, turintys prieigą prie atsiskaitymų doleriais, bus tarptautinių sandorių centre. Tai savo ruožtu reikš, kad nė viena šalis negalės atkirsti kitos nuo finansų sistemos.

„Komerciniai bankai sandorius vykdys per savo centrinius bankus, todėl jiems nereikės palaikyti dvišalių santykių su užsienio bankais, apeinant dabartinės bankų korespondentinės sistemos tinklo poveikį“ – skaitome The Economist.

BRICS viršūnių susitikimas, kuriame Rusija turėtų mesti iššūkį doleriui, vyks Kazanėje spalio 22–24 dienomis. Tai bus pirmasis šio bloko susitikimas po plėtros, įvykusios 2024 metų pradžioje. Prie valstybių narių (Brazilija, Rusija, Indija, Kinija ir Pietų Afrika) tuomet prisijungė Egiptas, Etiopija, Iranas ir Jungtiniai Arabų Emyratai.
 
1.   Parašė maxa   2024-10-22 15:46  

Čia jau kelintas bandymas? Gi Indija aiškiai pasakė - jei kitaicai ten vaidins FEDą ar US vaidmenį, tai idėja gali eiti naxuj, jokių bendrų valiutų nenori ir nebus. Turint omenyje, kad kitaicai amžiaus gale susitrauks gerokai (visom prasmėm), tai nieko keisto, kad kitaicai stumia idėją, o ruskeliai kaip klapčiukai loja už šeimininko nugaros. O kitaicai būtent ir siekia tapt BRICS pagrindu visais įmanomais būdais..

Jei noris labai auksu padengt valiutą - prašom. Welcome to WW3. Šalims neturinčios nei technologijų, nei resursų už auksą teks liet kraują. Grįžtam 200 metų atgal ir pradedam pasaulio dalybas iš naujo.

 
2.   Parašė MartaI   2024-10-22 16:02  

labai gerai, seniai reikia doleriui apkarpyti sparnelius.

 
3.   Parašė maxa   2024-10-22 17:13  

Martukas dar nesupranta, kad linki sau nuskursti iki Padniestrės lygio.

 
4.   Parašė W Buffett   2024-10-22 17:32  

Liliputo visa politiko karjera nugalet doleri 🤣🤣 , kai vladukas atejo i kremliu buvo 1$ 26-28 rublio po 25 metu karo su doleriu ,$1 =100rub ✌️ superinis strategas

 
5.   Parašė ssd   2024-10-22 20:53  

"Liliputo visa politiko karjera nugalet doleri 🤣🤣 , kai vladukas atejo i kremliu buvo 1$ 26-28 rublio po 25 metu karo su doleriu ,$1 =100rub ✌️ superinis strategas"

O kiek pasaulyje nuvertėjo usd, eur prekių atžvilgiu? 2015 m. kainos litais buvo kaip dabar eurais, nepaisant Grybės pasisakymo, kad bus tik "suapvalinimas" nuo 3.4528 iki 3.46. Šiandien mokame eurais tiek pat ir daugiau nei mokėjome litais. Tik klausimas, ar pajamų gauname tiek pat eurais šiandien kiek tada litais? Mano pvz. pajamos sumažėjo 50%., t.y. mano pragyvenimo lygis, palyginus su 2015 m., nukrito 1.5 karto. Va tokia jums es "superinė strategija".

 
6.   Parašė nabagas   2024-10-22 23:55  

kažką gyvenime ssd veiki ne taip, jei tavo pajamos per 10 metų ne kilo, o krito. Man žiauriai nepatinka, kai infliacija būna bele kokia, bet dažniausiai ji būna ne be priežasties. Paskutinės infliacijos šuolio LT priežastis kaip ir aiški, chuilostano manevrai, nuo to niekada neapsisaugosi ir nelabai turėsi vaistų. Ir taip, Eur uždirbu daygiau, nei gaudavau LTL, gal tai leido infliacijos šuolius pragyventi iš esmės nekeičiant gyvenimo būdo ir įprastinių išlaidų struktūros...

 
7.   Parašė Ragna   2024-10-23 10:15  

Naujos mokejimo sistemos ivedimas tarptautiniams atsiskaitymams turetu uzkirsti kelia lesu nusavinimui (tarptautiniam finansiniam terorizmui), vienos salies ar grupes saliu diktatui uzsienio prekyboje ir atsiskaitymuose. Alternatyvos turejimas visada yra geras dalykas. Gerai progresui.Zinoma, doleriui blykstels sauletekis, bet jie tai puikiai zino ir gerai pasiruose issaugoti savo pozicijas. Na ir kas? bus 2 sistemos. Juo geriau. Ilga laika Swift buvo tik finansinems istaigoms. Dabar ir dideles kompanijos gali pasijungti tiesiogiai i Swift per finansini tarpininka. Gal tai paskatins sistema kitoms naujovems?

 
8.   Parašė maxa   2024-10-23 11:21  

Kuri sistema leis lengviau plaut babkes, tokia ir pataps pagrindine.