Anglijos bankas ruošia dirvą palūkanų mažinimams

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: SEB bankas Data: 2024-06-21 11:02 Komentarai: (0)
Po 7 prekybos dienų iš eilės didėjimo, NASDAQ indekso vertė vakar smuko (-0,8 proc.). Kaip jau tapo įprasta – kur eina „NVIDIA“, ten eina ir likusi JAV rinka. Technologijų gigantės akcijų vertė krito 3,5 proc., o kartu ir S&P 500 (-0,3 proc.). Šis nedidelis išsipardavimas buvo sveika reakcija po intensyvaus akcijų augimo, o šiandien ateities sandoriai vėl prognozuoja teigiamą prekybos sesiją JAV akcijoms.

Europos akcijų rinka po truputį atsigauna po EP rinkimų atgarsių. Vakar senojo žemyno akcijos kilo apie 1 proc., o daugiausiai augo ženklų išsipardavimą turėjusios Prancūzijos akcijos (CAC 40 +1,3 proc.). Vakar Šveicarijos centrinis bankas antrą kart šiais metais sumažino palūkanų normas, po Japonijos, Šveicarijos palūkanų normos yra antros žemiausios pasaulyje. JK ir Norvegijos centriniai bankai vakar kaip ir tikėtasi nepakeitė palūkanų normų, tačiau kol JK banko vadovai davė užuominų dėl artimiausiu metu pradedamo palūkanų karpymo, Norvegijos banko prognozės šiais metais rodo nekintančias palūkanų normas. Rinkos tikisi, jog pirmojo JK palūkanų normų mažinimo galima sulaukti jau kito susitikimo metu, rugpjūčio 1 dieną.

Šiandien laukiama pirkimo vadybininkų indeksų (PMI) išankstinių birželio rodiklių. Rinkos konsensusas tikisi, jog euro zonos pramonės rodiklis šiek tiek pakils (47,9), tačiau liks žemiau 50 ribos, žyminčios augimą, o paslaugų sektoriaus PMI liks stabilus (53,4). JAV PMI šiuo metu siekia 2 metų aukštumas (54,5), tikimasi, jog birželio mėnesį šis rodiklis šiek tiek susitrauks ir sieks 53,5.

Tolesnės problemos Kinijos elektromobilių sektoriui. Sekant JAV ir Europos pavyzdžiu, kurios paskelbė apie tarifus prieš Kinijos elektromobilių importą, Kanada ruošiasi panašiems veiksmams. Kol kas nėra aišku kaip griežtai reaguos Kanada ir J. Trudeau vyriausybė – ar imsis virš 100 proc. tarifų kaip JAV, ar šiek tiek švelnesnių, iki 48 proc. siekiančius tarifus Europos Sąjungoje.
 
Dar nėra komentarų