Investuotojų akiratyje – ECB sprendimas dėl palūkanų normų

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: SEB bankas Data: 2024-06-06 11:20 Komentarai: (0)
Jau šiandien ECB skelbs sprendimą dėl bazinių palūkanų normų. 9 mėnesius beveik 4 proc. siekusios palūkanos už komercinių bankų laikomus indėlius centriniame banke šiandien veikiausiai bus sumažintos – finansų rinkos įkainoja beveik 100 proc. tikimybę, kad palūkanos bus mažinamos 0,25 procento.

Gerokai įdomiau, ką dėl tolesnės pinigų politikos krypties spaudos konferencijos metu kalbės ECB pirmininkė Ch. Lagarde. Tikimasi, kad bus užsiminta apie infliacijos neapibrėžtumą, ypač atkreipiant dėmesį į paslaugų infliaciją, kuri pakankamai sunkiai valdoma. Rinkoje vyrauja lūkestis iki metų pabaigos sulaukti nuo 3 iki 4 bazinių palūkanų normų mažinimų po 0,25 procento.

Bazinių palūkanų normų mažinimo lūkesčiams didėjant, jau kurį laiką mažėja tarpbankinės palūkanų normos, tokios kaip 3/6/12 mėnesių EURIBOR. Pavyzdžiui, 3 mėnesių EURIBOR pikas 2023 metais siekė apie 4 proc., šiuo metu 3 mėn. EURIBOR arba viena aktualiausių normų įsipareigojimų turintiems Lietuvos namų ūkiams ir verslams svyruoja ties 3,752 procento. Iš ateities sandorių išskaičiuojama tikimybė rodo, kad gruodį rinkoje tikimasi 3,38 procento.
 
Dar nėra komentarų