Pablogėjo Pieno žvaigždžių veiklos rezultatai

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2024-05-31 17:59 Komentarai: (1)
Lietuvos pieno produktų gamyba užsiimanti kompanija Pieno žvaigždės šiandien po prekybos pristatė savo ketvirčio veiklos rezultatus, kurie smuktelėjo.

Per pirmus tris šių metų mėnesius šios kompanijos pajamos siekė 45,583 mln. eurų, arba 0,2 procento mažiau nei prieš metus per tą patį laikotarpį.

Lietuvos rinkoje Pieno žvaigždžių pardavimai krito apie keturis procentus, kitose Europos sąjungos šalyse augo apie šešis procentus, o štai ne ES šalyse pakilo virš penkių procentų.

Minimai kompanijai iš Lietuvos per pirmąjį šių metų ketvirtį pavyko uždirbti 3,946 mln. eurų EBITDA pelno ir 2,248 mln. eurų grynojo pelno. Palyginus su 2023 metų tuo pačiu laikotarpiu, pelnai susitraukė atitinkamai 14,5 procento bei 19,1 procento.

Nuo šių metų pradžios Pieno žvaigždžių akcijų kaina smuko šešiais procentais, o per pastaruosius vienerius metus pakilo apie dešimt procentų.
 
1.   Parašė Ragna   2024-05-31 18:14  

Nesutikciau su straipsnio antraste. Taip pardavimai krito 0.2% nuo praeitu metu, bet tai imonei sezoniskumo pozymis, nes ir praeitais metais buvo stebimas kritimas 2.8%. Ziurint i "bottom line", pelnas lieka "rezyje" Eur 2.2m, praeitais metais Eur 2.8m, o va uzpraeitais Eur 2.5 nuostolio. Priedo, imone mokejo didziausius dividendus 10% rezyje ir ketvirti baigiant "rezyje", kuris tendencingai besitraukiantis jiems tikrai nenusipelno tokios antrastes. Cia taip gaunasi, kai statistikos darbuotojas "sausai interpretuoja skaicius". Man asmeniskai, viskas labai gerai. Akcijos galima pigiai isigyti siandienos kaina.