Naujas aukso kainos rekordas

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2024-05-20 14:56 Komentarai: (5)
Susidomėjimas tauriaisiais metalais ir toliau išlieka. Štai aukso kaina šiandien Amerikos dolerio išraiška pasiekė savo naują visų laikų rekordinį lygį. Neatsilieka ir sidabras, kurio kaina pakilo iki senokai matyto lygio.

Iš ryto aukso kaina biržoje šoktelėjo iki 2450.05 dolerių už Trojos unciją, kas yra naujas absoliučiai rekordinis lygis. Po pietų šis vertingasis metalas brango apie vieną procentą, t.y. už Trojos unciją buvo mokama po 2435.66 dolerius. Nuo šių metų pradžios jo kaina Amerikos dolerio išraiška pašoko jau virš aštuoniolikos procentų, o per pastaruosius vienerius metus - apie dvidešimt keturis procentus.

Naujausias aukso brangimo epizodas paaiškinamas lūkesčiais, kad rugsėjį JAV sumažės palūkanų normos, kai vartotojų infliacija vis dar yra aukšta. Tačiau tai tik „taktinis“ paaiškinimas, ignoruojant pastaruoju metu aukso rinkoje įvykusius struktūrinius pokyčius. Be to, daugelio šalių Centriniai bankai nuosekliai didina šio metalo kiekį savo rezervuose. Tuo pačiu ir toliau išlieka geopolitinė įtampa, kuri tai padidėja, tai kiek atslūgsta, tačiau skatina ieškoti saugaus prieglobsčio, kuriuo kaip vienas iš variantų yra būtent auksas.

Sidabro kaina pagaliau pasekė aukso pavyzdžiu. Baltasis metalas per pastaruosius ketverius metus nesugebėdavo pakilti virš 30 dolerių už unciją lygio. Šis stiprus techninis pasipriešinimas buvo sumuštas penktadienio popietę. Šiandien ryte sidabro kaina buvo pakilusi iki 32,75 dolerių už unciją, kas yra aukščiausias lygis nuo pat 2012 metų pabaigos. Po pietų šis vertingasis metalas brango virš dviejų procentų, o vien nuo šių metų pradžios jo kaina Amerikos dolerio išraiška jau pašoko trečdaliu, o per pastaruosius vienerius metus - trisdešimt penkiais procentais.

Aukso ir sidabro kainų augimas taip pat yra kylančio žaliavų rinkos bumo elementas. Nuo pavasario pradžios vario kaina smarkiai kilo ir pasiekė naujas nominalias visų laikų aukštumas. Pastarąjį mėnesį taip pat stebime stiprų augimą grūdų rinkose, kuriose pastaruosius dvejus metus buvo stipri meškų rinka.
 
1.   Parašė Krosneles.eu   2024-05-20 15:01  

Dar pigu, dar pigu. Graži kaina bus, kai Trumpas laimės rinkimus ir spausdinti pinigus JAV pradės.

 
2.   Parašė erikasrx   2024-05-20 15:37  

Tai dabar nespausdina? Ar Trumpas printerį atsineš į ofisą?

 
3.   Parašė Krosneles.eu   2024-05-20 17:20  

Dabar dar smulkiai, spausdina tik 1 trilijoną per 3 mėnesius prie 25 trilijonų metinio BVP arba vos 20 proc nuo BVP.
Argi čia daug vos 20 proc infliacija? O trumpas 2 kartus padidins spausdinimą. Bent jau žadėjo taip.

 
4.   Parašė kergudu   2024-05-20 19:01  

apie kelintus tu cia metus sneki? usa "spausdina", o balance sheet mazeja, kazkas man nesuaiena

https://www.federalreserve.gov/monetarypolicy/bst_recenttrends.htm

 
5.   Parašė savs   2024-05-21 00:41  

Darzelinuko lygio klausimas, kokia partija Amerikoj spausdina pinigus?!?
Peciau, Tu mane nuvylei 🤦‍♂️