JAV gerokai kilstelėjo muitus prekių importui iš Kinijos

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2024-05-14 17:02 Komentarai: (0)
Jungtinių Amerikos Valstijų ir Kinijos ekonominiai santykiai yra įtempti jau keletą metų, na o šiandien prezidentas Joe Biden smogė dar vieną smūgį ir paskelbė apie staigų muitų padidinimą daugeliui iš Kinijos importuojamų prekių, įskaitant elektrines transporto priemones, kompiuterių lustus ir medicinos produktus.

Per pastaruosius penkiasdešimt metų Kinija nuėjo ekonomikos vystymosi keliu iš skurdžios šalies į antrąją pagal dydį pasaulio ekonomiką. Tačiau kiti žaidėjai nemėgsta konkurencijos daugelyje sektorių. Tad dar vienas akordas ką tik nuskambėjo prekybos kare tarp JAV ir Kinijos.

JAV prezidentas Joe Biden rinkimų metais surizikavo sukelti ginčą su Pekinu taip bandydamas įgyti populiarumą tarp blogai vertinančių jo ekonominę politiką, pažymi Reuters.

Dėl didelių subsidijų ir ne rinkos praktikos, dėl kurios susidaro didelis pajėgumų perteklius, Kinijos elektromobilių eksportas nuo 2022 iki 2023 metų padidėjo 70 procentų, o tai kelia grėsmę gamybos investicijoms kitur. Todėl muitas elektromobiliams didės nuo 25 procentų iki net 100 procentų ir dar šiais 2024 metais, pranešė Baltieji rūmai.

Be to, muitai importui iš Kinijos taip pat pakeliami puslaidininkiams (nuo 25 iki 50 procentų), elektromobilių akumuliatoriams (nuo 7,5 iki 25 procentų), fotovoltinėms panelėms (nuo 25 iki 50 procentų) bei plienui ir aliuminiui (0-7,5 procento iki 25 procentų).

Tačiau tuo pačiu ekonomistai perspėjo, jog tai darys spaudimą kainų lygiui šalyje bei trukdys kovai su infliacija.

JAV surašymo biuro duomenimis, 2023 metais Amerika iš Kinijos importavo prekių už 427 mlrd. dolerių, o į antrąją pasaulio ekonomiką eksportavo už 148 mlrd. dolerių. Tai prekybos atotrūkis, kuris tęsiasi dešimtmečius ir tampa vis jautresne tema Vašingtone.
 
Dar nėra komentarų