Irakas nesutiks su OPEC+ naftos gavybos mažinimo pratęsimu

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2024-05-13 16:46 Komentarai: (0)
Irako naftos ministras pareiškė, kad jo šalis nepalaikys gavybos mažinimo pratęsimo kitame OPEC+ susitikime birželį, praneša žiniasklaidos grupė Bloomberg.

Birželio pirmą dieną Vienoje vyks OPEC+ naftos kartelio narių susitikimas. Šiuo metu vyrauja nuomonė, kad naftos gavybos mažinimą bus nuspręsta pratęsti ir per antrąjį pusmetį. Tačiau kartelyje šiuo klausimu nėra vieningos nuomonės.

„Kitame OPEC+ susitikime nesutiksime pratęsti gavybos mažinimo“ - paskelbė Irako naftos ministras Hayyan Abdul Ghani.

Irakas yra antras pagal dydį OPEC narys. Jo nenoras savo noru mažinti gavybą yra gerai žinomas. Jis palaiko aukštesnio lygio naftos gavybą nei sutarta kartelyje. Bloomberg pabrėžia, kad nežinoma, ar Irakas išlaikys savo tokią nuomonę birželio 1 dieną, nes dabartinė jo opozicija gali būti tik atspirties taškas deryboms su OPEC+ lyderiais, kurie palaiko gavybos mažinimo pratęsimą.

Šiandien biržoje WTI rūšies žaliavinė nafta brangsta virš vieno procento iki 79,14 dolerių už barelį, o Brent - apie vieną procentą iki 83,5 dolerių už barelį. Nuo šių metų pradžios jų kainos atitinkamai pakilo 10,3 bei 8,4 procento, o per pastaruosius vienerius metus - 11,2 bei vienuoliką procentų.
 
Dar nėra komentarų