Kakavos kaina leidžiasi po pasiekto visų laikų rekordo

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2024-05-13 15:22 Komentarai: (0)
Šiandien kakavos kaina vėl krenta. Taip yra todėl, nes prognozės numato palankius lietus pasėliams Vakarų Afrikoje, o Rabobank paskelbė, kad šių metų istorinis kainų augimas tikriausiai jau pasiekė piką, rašo Bloomberg.

Po pietų biržoje kakavos pupelės pigo net virš aštuonių procentų iki 8150 tūkstančių dolerių už toną. Nors nepastovumas išlieka didelis, praėjusią savaitę prekyba buvo gana rami, palyginti su dideliais pastarųjų savaičių kainų svyravimais, tačiau šiandien panašu padėtis vėl pasikeitė.

Kakavos kaina pasiekė rekordines aukštumas – virš 11 tūkstančių dolerių už toną balandžio viduryje dėl didelio trūkumo, tačiau po to panašu į tai, kad sulaukėme pelnų realizacijos po prieš tai buvusio įspūdingo šuolio.

Rabobank analitikas Paul Joules prognozuoja tolesnį kakavos kainų mažėjimą, teigdamas, jog nors mažai tikėtina, kad kainos greitai grįš į „normalų“ lygį, šios žaliavos ralio pikas jau praėjo.

„Silpnėjančios pasaulinės paklausos ir gamybos reakcijų derinys, ypač šalyse, kuriose nėra fiksuotos pirkimo kainos, padės sumažinti dabartinių ateities sandorių kainų neapibrėžtumą. Nepaisant to, išpūstos kakavos kainos greičiausiai išliks kelerius ateinančius metus“ – tikino jis.

Per pastarąjį vieno mėnesio laikotarpį kakava jau atpigo net virš dvidešimt vieno procento, tačiau nuo metų pradžios jos kaina vis dar išlieka pašokusi net beveik dvigubai.
 
Dar nėra komentarų