
Per praėjusius metus ši bendrovė patyrė 629 mlrd. rublių (6.9 mlrd. dolerių) grynąjį nuostolį, kai dar 2022 metais buvo uždirbta 1,23 trilijono rublių grynojo pelno. Analitikai tikėjosi, jog Gazprom veikla bus pelninga, o grynasis pelnas sudarys vidutiniškai 447 mlrd. rublių.
Tuo tarpu dujų monopolisto pajamos susitraukė nuo 11.7 iki 8.5 trilijono rublių, arba virš dvidešimt septynių procentų. Gazprom EBITDA pelnas krito nuo 2.79 trilijono rublių iki 618.38 mlrd. rublių, t.y. net 4,5 karto.
Rezultatai pabrėžia dramatišką Gazprom nuosmukį, kuris nuo Sovietų Sąjungos žlugimo buvo viena galingiausių Rusijos įmonių, dažnai naudojama kaip svertas sprendžiant ginčus su kaimynėmis, tokiomis kaip Ukraina ir Moldova.
Rusijos dujų eksportas į Europą, kadaise buvusią pagrindine jos eksporto rinka, smuko dėl politinio konflikto Ukrainoje pasekmių, o dujų tiekimo į užsienį monopolį turinti Gazprom tapo didžiausia Vakarų sankcijų auka. Bendrovė taip pat vykdo plačią gamtinių dujų tiekimo vietos namų ūkiams programą.
Reuters skaičiavimais, Gazprom gamtinių dujų tiekimas Europai 2023 metais sumažėjo 55,6 procento iki 28,3 mlrd. kubinių metrų.
Reaguojant į šiuos rezultatus milžinės akcijos nukrito 4,4 procento, labiausiai per metus. Bloomberg atkreipia dėmesį, kad didžiausia Gazprom akcininkė yra Rusijos vyriausybė, kurios biudžetą spaudžia didėjančios karinės išlaidos ir Vakarų sankcijos.
Šiemet Rusijos dujų milžinė tikisi pagerėjimo, nes ketina į Kiniją eksportuoti daugiau šios žaliavos.