Didžiausias nuo 2022 metų pabaigos pinigų nutekėjimas iš akcijų fondų

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2024-04-19 13:41 Komentarai: (0)
Bank of America strategai nurodo, kad didėjantis susirūpinimas dėl aukštų FED palūkanų normų išlaikymo sukelia pinigų nutekėjimą iš akcijų rinkos, praneša Reuters.

Pastaruoju metu centrinio banko atstovai skamba „vanagiškai“, o tai, kai kurių nuomone, lems rinka pagrįstą pinigų politikos griežtinimą esant aukštesniems nei tikėtasi infliacijos rodikliams, o taip pat ir toliau išliekant stipriai JAV ekonomikai darbo rinkai.

Ketvirtadienį FED vadovas Niujorke John Williams išgąsdino pareikšdamas, kad nors tai nėra jo pagrindinis scenarijus, negalima atmesti palūkanų normų padidėjimo JAV. FED Atlantos padalinio vadovas Raphael Bostic teigė, kad palūkanų mažinimas šiais metais būtų netinkamas. Neel Kashkari, Amerikos Centrinio banko Mineapolio padalinio vadovas, taip pat kalbėjo apie „galimą“ esamo palūkanų normų lygio išlaikymą iki metų pabaigos.

Bank of America strategų komanda, vadovaujama Michael Hartnett, pažymi, kad, palyginti su pirmuoju ketvirčiu, įvyko pokyčių, o dabar geros žinios apie ekonomiką yra blogos naujienos akcijų rinkos investuotojams. Jie nurodo, kad per praėjusį trečiadienį pasibaigusį dviejų savaičių laikotarpį iš akcijų fondų buvo išimta 21,1 mlrd. dolerių – daugiausia nuo 2022 metų gruodžio mėnesio.

Michael Hartnett pažymėjo, kad didelio pajamingumo obligacijų rinkoje yra grėsmingų ženklų. JAV iš minimo tipo obligacijų fondų per savaitę, pasibaigusią balandžio 17 dieną, nutekėjo 3,75 mlrd. dolerių, arba daugiausiai per keturioliką mėnesių. Tuo tarpu investicinio tipo obligacijų fondai sulaukė 5,7 mlrd. dolerių įplaukų
 
Dar nėra komentarų