FTX įkūrėjas už grotų, aukų laukia maloni staigmena

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2024-02-12 13:37 Komentarai: (0)
Stebinantis posūkis FTX kriptovaliutų biržos žlugimo sagoje. Buvę klientai turi pagrindo manyti, kad atgaus prarastus pinigus.

Pats Sam Bankman-Fried ko gero visą likusį gyvenimą praleis už grotų. Biržos įkūrėjas praėjusiais metais buvo pripažintas kaltu dėl sąmokslo apgauti FTX biržos klientus ir su ja susijusio Alameda Research fondo kreditorius. Iš viso jis esą išviliojo iš klientų 10 mlrd. dolerių. Jo sukčiavimas lėmė FTX biržos žlugimą 2022 metų lapkritį.

Dalis išviliotų klientų pinigų buvo panaudota apmokėti milijonieriaus prabangiam gyvenimo būdui, tiesa, didžioji jų dalis buvo investuota į pastaruoju metu gerokai pabrangusį turtą.

Praėjus penkiolikai mėnesių po to, kai FTX paskelbė apie savo bankrotą, apgauti klientai turi vilties atgauti pinigus. Naujosios FTX vadovybės veiksmai ir atkūrimo pastangos lėmė, jog buvo sėkmingai surinkta daugiau nei 7 mlrd. dolerių, o tai padidina tikimybę, kad biržos klientai atgaus visus pinigus.

Advokatai, atstovaujantys FTX bankroto turtui, praėjusią savaitę sakė, kad tikisi visiškai grąžinti klientams ir kreditoriams lėšas, pranešė CNBC. Bankroto advokatas Andrew Dietderich, dirbantis su nauja FTX vadovų komanda, sakė, kad norint susigrąžinti visus pinigus klientams, „dar reikia daug dirbti ir rizikuoti“, tačiau komanda turi „strategiją, kaip tai pasiekti“.

Praėjusį rugsėjį bankroto komisija paskelbė ataskaitą, rodančią, kad FTX turi 3,4 milijardo dolerių skaitmeninio turto, iš kurio daugiau nei 1,1 milijardo dolerių buvo iš Solana investicijų. Nuslūgus FTX bankroto sukeltam nepasitikėjimui, Solana fiksavo didžiulį kainos padidėjimą. FTX bitkoinų atsargos, kurių vertė rugsėjo mėnesio ataskaitos metu buvo 560 mln. dolerių, dabar vertinamos daugiau nei 1 mlrd. dolerių.

Bankman-Fried investicijos neapsiribojo kriptovaliutomis. Jis taip pat naudojo klientų pinigus, kad paremtų tokius startuolius kaip Anthropic, dirbtinio intelekto įmonė, kurią įkūrė buvę OpenAI darbuotojai. 2021 metais, prieš generatyvinio dirbtinio intelekto bumą, FTX į Anthropic investavo 500 mln. dolerių. Anthropic vertinimas 2023 metų gruodį pasiekė 18 mlrd. dolerių, tad FTX turimų minimos kompanijos 8 procentų akcijų vertė pasiekė maždaug 1,4 mlrd. dolerių.

Panašūs straipsniai:

(Pasaulis,finansai,investavimas)

2024-02-29 » Rekordinės įplaukos į bitkoinų ETF
2024-02-28 » Europos Komisijos vadovė už Rusijos aktyvų panaudojimą
2024-02-27 » Paragino panaudoti įšaldytus Rusijos aktyvus
2024-02-27 » Nuostabusis septynetas - Amazon pajamos didžiausios
2024-02-27 » Fondai technologijų įmonių akcijas pardavė labiausiai per 7 mėnesius
2024-02-27 » Komercinio nekilnojamojo turto problema apribota kol nebus recesijos
2024-02-26 » GRANOLAS ilgainiui yra net geriau nei Nuostabusis septynetas
2024-02-26 » Reddit eina į biržą
2024-02-26 » C.Lagarde: duomenys apie atlyginimus yra daug žadantys, tačiau vis dar reikia daugiau informacijos
2024-02-26 » W.Buffett įmonės pelnas šoktelėjo, o laisvos lėšos pasiekė naują rekordą

 
Dar nėra komentarų