Rusijos milžinai praranda pajamas

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2023-12-07 13:05 Komentarai: (3)
Vakarai stengiasi padėti Ukrainai apsiginti nuo Rusijos tiekdami ginklus Ukrainos kariuomenei ir tuo pačiu atsiribodami nuo rusiškų žaliavų. Nors pasekmės, žvelgiant iš Kijevo perspektyvos, rusams galėtų būti skaudesnės, akivaizdu, kad milžinai praranda pajamas.

Prokremliškas laikraštis Izvestija rašo apie Rusijos įmonių pajamų mažėjimą. Dienraščio pranešime matyti, kad Rusijos kompanijų pajamos pirmąjį 2023 metų pusmetį, palyginus su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, krito net 50,7 procento. Tiksliau, nuo 694 iki 342,2 trilijonų rublių (apie 375 mlrd. dolerių).

Daugiausiai dėl sankcijų ir apribojimų Rusijai po Ukrainos atakos prarado valstybinė energetikos milžinė Inter RAO. Jos pajamos susitraukė 43 procentais, o tai, be kita ko, lėmė Estijos, Lietuvos ir Latvijos rusiškos elektros importo nutraukimas.

Gazprom taip pat užfiksavo didelį nuosmukį. Dujų bendrovė pirmąjį pusmetį skaičiavo 36 procento mažesnes pajamas nei prieš metus. O jei pažvelgtume į laikotarpį nuo Vladimiro Putino armijos puolimo prieš Ukrainą, praradimai jau artėja prie 80 procentų.

Lukoil tikriausiai taip pat atidžiai stebi savo pajamas, nes Bulgarijoje kyla problemų. Neatmetama galimybė, kad dėl planuojamo vietinio naftos embargo iš Rusijos bendrovė nuspręs parduoti savo Bulgarijos naftos perdirbimo gamyklą. Be to, ji yra didžiausia Balkanuose.

Lukoil pirmąjį pusmetį, remiantis oficialia informacija, baigė 12 procentų sumažėjusiomis pajamomis. Kitos naftos bendrovės Rosneft nuosmukis siekia aštuonis procentus.

Tačiau ekspertai atkreipia dėmesį, kad pajamų mažėjimą lėmė ir aukšta praėjusių metų bazė, kai prasidėjus karui energetinių žaliavų kainos pakilo į viršų.
 
1.   Parašė MartaI   2023-12-07 13:10  

Pagal Lietuvos ekonomistus mauricus mačiulius ir kitus diletantus, Rusija turėjo subyrėti pirmą mėnesį po karo.

 
2.   Parašė liopoldas   2023-12-07 14:38  

naftą toliau sau pumpuoja ramiausiai į europą per visokias indijas,

nesuprantu vieno, kodėl trečiosions šalims neįvedamos sankcijos,

rinkis prekiauji su jais arba su mumis, bet ne terliones visokias suka ir tos sankcijos lengvai apeinamos

 
3.   Parašė ssd   2023-12-07 16:45  

už tai jevropa "klesti". Ir dar "klestės" daugelį metų, kol visos investicijos jos nepaliks. Kokiu santykiu keisime eurą į litą?