Bitkoino kaina aukščiausiai per 20 mėnesių

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2023-12-04 17:59 Komentarai: (0)
Bitkoino kaina pirmą kartą per dvidešimt mėnesių pakilo virš 41 tūkstančio dolerių, o ethereum pakilo virš 2200 dolerių esant bendram augimui kriptovaliutų rinkose.

Didžiausios ir seniausios pasaulyje kriptovaliutos kaina 2022 metų balandį nukrito žemiau 40 tūkstančių dolerių, tačiau per pastaruosius kelis mėnesius pradėjo kilti daugiausia dėl JAV centrinio banko atstovų komentarų ir vilčių, kad gali būti patvirtintas paleidimui spot Bitcoin Exchange Traded Fund (ETF) tipo fondas.

Ethereum kaina taip pat neviršijo 2200 dolerių nuo 2022 metų gegužės mėnesio, nors kelis kartus buvo priartėjusi.

Bitkoino turėtojai nuo lapkričio 17 dienos iki gruodžio 1 dienos atsiėmė 37 tūkstančius BTC, o tai rodo, kad jie dabar tiesiogiai saugo savo monetas, pranešė CoinDesk. Bitkoino judesys virš 40 tūkstančių dolerių įvyko tada, kai aukso kaina pasiekė rekordinę aukštumą – daugiau nei 2100 dolerių už Trojos unciją ankstyvoje prekyboje Azijoje, reaguojant į Federalinio Rezervo pirmininko Jerome Powell pastabas.

„Rinka vis labiau tikisi, kad ateinančiais metais bus sumažinta palūkanų norma, o investuotojai vis optimistiškiau žiūri į kai kurių didžiausių turto valdymo įmonių bitkoinų ETF pritaikymo perspektyvas. Tai yra oficiali bulių rinkos deklaracija ir artimiausiomis savaitėmis kaina gali dar labiau didėti“ – pranešime rašo Metalpha vyresnioji analitikė Lucy Hu.

„Kita vertus, kriptovaliutos kartu su auksu pastebimai auga dėl mažesnio pajamingumo“ - sekmadienio biuletenyje teigė kriptografinių duomenų teikėja Amberdata.

Šiandien vienu metu bitkoino kaina buvo šoktelėjusi ir iki 42164.69 tūkstančių dolerių, o ethereum - iki 2274.214 dolerių. Tiesa, artėjant vakarui kainų prieaugiai prislopo, t.y. pirmoji virtuali valiuta brango tik virš trijų procentų iki 41303.99 tūkstančių dolerių, o antroji - tik 0,23 procento iki 2210.915 dolerių.
 
Dar nėra komentarų