Oras šąla - dujos pinga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2023-11-28 16:10 Komentarai: (0)
Pastaruoju metu stebime oro atšalimą ne tik Lietuvoje, bet tuo pačiu ir Senajame žemyne, tačiau nepaisant to gamtinės dujos pinga.

Europos gamtinių dujų ateities sandoriai toliau pinga iki mažiau nei 43 eurų už megavatvalandę, o tai yra žemiausia kaina per septynias savaites, nes pakankamai daug atsargų daugiau nei kompensavo labai šalto oro prognozes visoje Europoje gruodžio pradžioje.

Dabartinės gamtinių dujų saugyklos Vokietijoje ir Prancūzijoje yra beveik pilnos, o Italijos atsargos viršijo 96 procentus. Vis dėlto žemyne krenta oro temperatūra ir įsivyrauja sniegas, todėl numatomas energijos poreikio padidėjimas.

Prognozuojama, kad Berlyne ir Helsinkyje temperatūra sieks atitinkamai -4,5 ir -8 laipsnius, o kai kuriose Škotijos, šiaurės rytų Anglijos ir Londono dalyse snigs ir bus minusinė temperatūra. Žvelgiant į ateitį, prognozės rodo, kad per ateinančias dvi savaites daugumoje Europos šalių išliks šaltis, nors kai kurie modeliai demonstruoja, kad temperatūra šiaurės vakaruose gali kilti nuo gruodžio 6 dienos.

Šiandien gamtinės dujos Amsterdamo biržoje pinga virš trijų procentų iki 42,55 eurų už megavatvalandę. Per vieno mėnesio laikotarpį mūsų žemyne šis energijos išteklius atpigo apie šešioliką procentų, o per pastaruosius vienerius metus - net beveik šešiasdešimt aštuoniais procentais.
 
Dar nėra komentarų