Infliacijos tikslą bus sunku pasiekti

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2023-11-27 15:37 Komentarai: (0)
Anglijos banko vadovas Andrew Bailey leido suprasti, kad nepaisant pastebėto infliacijos spaudimo kritimo, jį sumažinti iki centrinio banko tikslo bus labai sunku, o sprendimus priimantys asmenys turės sunkiai dirbti.

Didžiąją dalį pastarojo infliacijos kritimo lėmė praėjusiais metais šoktelėjusios energijos sąnaudos.

„Likusią dalį turi atlikti pinigų politika. O politika šiuo metu veikia taip, kaip aš vadinu ribojančiu būdu – ji riboja ekonomiką. Antroji pusė yra sunkus darbas ir, aišku, nenorime matyti daugiau žalos“ – pirmadienį paskelbtame interviu sakė Andrew Bailey.

Anglijos bankas (BoE) šį mėnesį per antrą posėdį iš eilės susilaikė nuo bazinės palūkanų normos kėlimo po keturiolikos padidinimų iš eilės, siekiant kovoti su infliacijos lygiu, kuris šiek tiek daugiau nei prieš metus pasiekė aukščiausią lygį - daugiau nei 11 procentų, o spalį nukrito iki 4,6 procento.

Naujausios šio banko prognozės rodo, kad metinė infliacija iki 2 procentų grįš tik 2025 metų pabaigoje.

Bailey pripažino aukštesnių palūkanų įtaką namų ūkiams dėl didesnės hipotekos ir nuomos mokesčių. Tačiau jis pakartojo savo žinią, kad Anglijos bankui dar per anksti galvoti apie palūkanų normų mažinimą.

„Labai suprantu mažiau pasiturinčių asmenų padėtį. Tačiau mes turime sumažinti infliaciją iki 2 procentų, todėl pastaruoju metu atsisakiau prielaidų, kad mes kalbame apie palūkanų normų mažinimą arba mažinsime palūkanas bet kokiu atveju, pavyzdžiui, artimiausioje ateityje, nes dar per anksti turėti tą diskusiją“ – sakė jis.

Finansų rinkose šiuo metu daroma prielaida, kad Anglijos bankas savo pagrindinę palūkanų normą sumažins kitų metų rugsėjį.
 
Dar nėra komentarų