
Be atokvėpio kylantys pajamingumai turi įtakos ir akcijų įverčiams – investicinės bankininkystės milžinai ,,Goldman Sachs“, ,,Morgan Stanley“ ir ,,JPMorgan“ įspėjo investuotojus, kad aukštos palūkanos didina akcijų korekcijos tikimybę. Ypač akcentuotas faktas, kad bazinių palūkanų normų kėlimas yra itin spartus ir todėl sudėtinga prognozuoti griežtėjančios pinigų politikos pasekmes daugeliui turto klasių. Žvelgiant iš techninės korekcijos apibrėžimo pusės, MSCI
Azijos indekso reikšmė nuo liepos jau sumažėjo apie 10 procentų. Valiutų rinkose išsilaiko JAV dolerio brangimo tendencijos. Iš viso nuo liepos mėnesio vidurio JAV doleris euro atžvilgiu jau pabrango beveik 7 proc. ir šįryt EUR/USD kursas svyruoja ties 1,0469 JAV dolerio už eurą riba. Iš svarbesnių makroekonomikos duomenų, paskelbtų vakar, reikia atkreipti dėmesį į bendrą laisvų darbo vietų skaičių JAV. Pranešta, kad JAV darbo rinkoje yra 9,61 mln. galimų darbo vietų arba gerokai daugiau negu prognozavo analitikai. Stiprios darbo rinkos duomenys didina tikimybę, kad FED toliau kels bazines palūkanų normas.
Šiandien rinkos dalyvių dėmesys kryps į JAV ISM instituto skaičiuojamus paslaugų pasitikėjimo duomenis, gamyklos užsakymų rodiklius ir ADP skaičiuojamus darbo rinkos skaičius. Priminsime, kad ADP duomenys yra tam tikras indikatorius, ko galima laukti penktadienį, kada bus pranešta, kiek rugsėjį JAV privačiame sektoriuje sukurta naujų darbo vietų. Tai leis investuotojams prognozuoti pinigų politikos tendencijas.