Japonijos birža JPEX dingsta su vartotojų pinigais

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2023-09-26 16:47 Komentarai: (0)
Skandalas, susijęs su Japonijos kriptovaliutų birža JPEX, kuri netikėtai įvedė keistą politiką dėl lėšų išėmimo iš savo platformos, siekiant išsaugoti savo likvidumo situaciją, ir toliau aidi.

Jos problemos prasidėjo, kai Honkongo priežiūros institucijos įtraukė bendrovę į įspėjimų sąrašą, teigdamos, kad birža neturi licencijos teikti paslaugas regione. Tuo pačiu sulaukta per 2 tūkstančių nuskriaustų vartotojų skundų, o aukščiausi JPEX vadovai dingo.

Platformai atsidūrus įtartinų subjektų sąraše, nemaža dalis jos klientų nusprendė atsiimti lėšas, o pagrindiniai partneriai nusisuko nuo įmonės. Dėl to biržos finansinis likvidumas krito, o, bandydama gelbėti situaciją, ji įvedė naujas taisykles dėl lėšų išėmimo, o tai praktiškai kliudė klientams tai padaryti.

Jau prieš dvi savaites biržos darbuotojai ėmė demonstruoti elgesį, kuris rodo, kad jie prarado situacijos kontrolę ir jų laivas pamažu leidžiasi į dugną. Be kita ko, jie netikėtai paliko savo stendą tuo metu Singapūre vykusioje didžiojoje kriptovaliutų konferencijoje – Token2049.

Nuo to laiko Honkongo valdžia gavo 2265 skundus iš biržos vartotojų, kurie teigė dėl to praradę savo lėšas. Nuostoliai buvo įvertinti maždaug 178 mln. dolerių. Vietos teisėsaugos institucijos sulaikė su JPEX bendradarbiaujančius asmenis, įskaitant šį prekės ženklą reklamuojančius influencerius. Bet kaip yra su bendrovės generaliniu direktoriumi Kwok Ho-lun? Jo buvimo vieta lieka nežinoma.

Kinijos specialiosios administracinės institucijos valdžia jau kreipėsi į Interpolą, kad padėtų susekti verslininką ir jo bendražygius. Be to, taip pat buvo pranešta apie daugybę neteisėtų pervedimų iš platformos nenustatytais adresais. Turite pripažinti, kad situacija akivaizdžiai atrodo taip, kad biržos vadovai tiesiog pabėgo su savo klientų lėšomis.

JPEX birža buvo įkurta 2020 metais. Kaip galite perskaityti oficialioje jos svetainėje, įmonė yra registruota Dubajuje. Tai pirmas signalas, kad kažkas gali vykti neteisėto dėl šio subjekto veiklos. Dar visai neseniai bendrovė savo ataskaitose tvirtino turinti turto, kurio vertė yra maždaug 2 mlrd. dolerių.

Ši birža gali prisidėti prie dar didesnės reguliuotojų vykdomos kriptovaliutų rinkos kontrolės ir sugriežtinti reguliavimo spaudimą. Analogišką pavyzdį galima pamatyti ir bankrutavusioje FTX platformoje, kurios žlugimas buvo susijęs su skandalu dėl jos vadovybės vykdyto klientų lėšų grobstymo. Po to JAV ir Europos reguliavimo institucijos pradėjo kurti naujas gaires, kaip toliau kontroliuoti šį sektorių.

Peršasi išvada, kad kuo daugiau kriptovaliutų bendrovės darys finansinių nusikaltimų ir manipuliuos rinka, tuo labiau pačios prisidės prie to, kad reguliuotojai vis labiau užsuks varžtus.
 
Dar nėra komentarų