Technologijų milžinė planavo prekybos programėlę su Goldman Sachs

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2023-09-21 18:34 Komentarai: (0)
Viena didžiausių technologijų kompanijų pasaulyje Apple bendradarbiaudama su bankų milžinu Goldman Sachs buvo arti ateities sandorių prekybos galimybių diegimo.

Tačiau idėja galiausiai mirė natūralia mirtimi, kol dar buvo kuriamas jos įgyvendinimo planas. Kaip tai atrodytų praktiškai ir dėl ko nusprendė šios iniciatyvos atsisakyti?

Rugsėjo 19 dieną CNBC paskelbė ataskaitą, kurioje, cituodama su šiuo klausimu susipažinusius žmones, buvo pranešta, kad Apple ir Goldman Sachs bankas nusprendė atsisakyti plano sukurti specialią programą ateities sandorių prekybai.

Ši koncepcija atsirado prieš keletą metų, o pirminės prielaidos buvo ją įgyvendinti 2022 metais. Praktikoje buvo priimtas sprendimas sustabdyti projektą, motyvuojant sudėtingomis makroekonominėmis ir ekonominėmis sąlygomis. Buvo nurodyti tokie veiksniai kaip palūkanų normų didėjimas ir infliacinis spaudimas, kuriais buvo siekiama atitolinti investuotojus nuo patekimo į rizikingo turto rinką.

Šaltiniai teigia, kad projekto veiklos struktūra buvo „faktiškai pastatyta“ ir turėjo būti parengta paleidimui, jei Apple laikysis savo pirminių prielaidų.

Dar anksčiau, per Covid-19 pandemiją, Apple ėmėsi veiksmų diversifikuoti savo verslą. Korporacija savo klientams JAV ketino pasiūlyti įvairius finansinius sprendimus, atsižvelgdama į minėto banko dalyvavimą.

Apple pirmą kartą išleido specialią kredito kortelę 2019 metais, kurią padėjo sukurti Goldman Sachs. 2023 metų pradžioje technologijų milžinė pradėjo savo funkciją „pirk dabar, mokėk vėliau“, kuri suteikė klientams galimybę mokėjimo už pirkinius variantą išskaidyti į keturis vienodus mokėjimus, neskaičiuojant palūkanų.

Tada šių metų balandį bendrovė paskelbė apie kitą produktą, kurį remia Goldman Sachs. Tai speciali taupomoji sąskaita, kurios metinė grąža yra 4,15 procento. Remiantis CNBC ataskaita, bendra į Apple taupomąją sąskaitą įneštų lėšų vertė viršijo 10 mlrd. dolerių. Tačiau pakeliui pasitaikydavo ir suklupimų. Goldman Sachs užfiksavo finansinę nesėkmę, susijusią su Apple kredito kortelės valdymu, o vidutinė klientų įsigijimo kaina buvo 350 dolerių, kas tai apskritai bankui pasirodė nenaudinga.
 
Dar nėra komentarų