J.Yellen: Amerikos ekonomikos augimas turėtų sulėtėti

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2023-09-20 17:12 Komentarai: (0)
Iždo sekretorė Janet Yellen teigia, jog faktinis JAV ekonomikos augimo tempas turėtų sumažėti iki potencialaus lygio, kad infliacija grįžtų į tikslinį lygį. Ji taip pat pažymėjo, kad ekonomika veikia esant visiškam užimtumui, rašo Reuters.

Anot jos, paklausos ir pasiūlos disbalansas darbo rinkoje sumažėjo, o tai buvo sveikas ženklas ekonomikai.

"Augimas turi sulėtėti. Noriu, kad augimas sulėtėtų, kad jis atitiktų potencialą, kai dirbate esant visiškam užimtumui" - antradienį žurnalistams sakė Janet Yellen po klimato finansavimo renginio Niujorke per JT Generalinės asamblėjos savaitę.

„Visiškai natūralu ir pageidautina, kad augimas, augimo tempas, lėtėja" - pabrėžė ji.

JAV bendrasis vidaus produktas vis dar auga gerokai greičiau, nei Federalinio rezervo pareigūnai laiko neinfliaciniu maždaug 1,8 procento augimo tempu, dažnai vadinamu „potencialiu“ augimo tempu.

Antrąjį ketvirtį JAV BVP išaugo 2,4 procento metiniu tempu, o kai kuriais skaičiavimais, dabartinio ketvirčio tempas yra daugiau nei dvigubai didesnis. Tvirta JAV ekonomika nepaisė agresyvios FED palūkanų kėlimo kampanijos per pastaruosius 18 mėnesių, sukeldama galvosūkį politikos formuotojams.

Yellen nenurodė, koks, jos nuomone, yra potencialus JAV ekonomikos augimo tempas, išskyrus tai, kad BVP augo daugiau nei potencialas nuo tada, kai 2021 metais pavyko įveikti COVID-19 pandemiją.

Amerikos Iždo sekretorė teigė, kad iš darbo rinkos kyla spaudimas, mažėjant darbo jėgos paklausai, o tai padėjo sumažinti pagrindinę infliaciją. Įmonių apklausos parodė, kad sumažėjo sunkumų samdant darbuotojus, mažėja darbo vietų, o darbuotojų, išeinančių į geriau apmokamas pareigas, „išeinančių iš darbo“ procentas buvo mažesnis – tai yra sveiki ženklai darbo rinkai.

Janet Yellen teigė matanti mažesnę riziką, kad pastaruoju metu kilusios naftos ir benzino kainos paskatins infliacijos lūkesčius, nes pagrindinė infliacija buvo mažesnė.

"FED buvo sutelktas į tai, mes esame šiek tiek saugesnėje aplinkoje su mažesne infliacija" - reziumavo ji.
 
Dar nėra komentarų