SEC pralaimi kovą su Binance

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2023-09-19 15:01 Komentarai: (0)
JAV vertybinių popierių ir biržos komisija (SEC) pabandė žengti dar vieną žingsnį prieš Amerikos Binance filialą – didžiausią pasaulyje kriptovaliutų biržą. Teismas atmetė naujausią reguliuotojo prašymą praėjus dienai nuo jo gavimo.

Pirmadienį, rugsėjo 18 dieną, SEC paragino teismą pritarti Binance.US patikrinimui, pakartodamas ankstesnius kaltinimus, kad bendrovė vengia bendradarbiauti su tyrimu. Priežiūros institucija norėjo gauti sutikimą peržiūrėti dokumentus ir prieigą prie platformos programinės įrangos bei biržos darbuotojų vykdomą komunikaciją. Ji tvirtino, kad už Binance.US veiklą atsakinga bendrovė BAM Trading Services jos neįtikino, kad kontroliuoja savo klientų turtą.

Kaip pranešė CoinDesk, SEC paraiškoje rašė, kad įtaria, jog Binance.US taip pat gali valdyti Ceffu (buvęs Binance Custody) ir tokiu būdu JAV klientų lėšos gali būti pervestos už šalies ribų, pažeidžiant ankstesnį susitarimą. Biržos vadovas Changpeng Zhao laiške buvo vadinamas „asmeniu, kuris mato save už bet kurio teismo jurisdikcijos“.

Reguliavimo institucija taip pat apkaltino bendrovę, kad ji lėtai pateikia prašomą informaciją, blokuoja prieigą prie dokumentų, „kurie greičiausiai atskleistų jos abejotinus teiginius dėl klientų turto saugojimo“ ir „nenuoseklių pareiškimų apie pagrindinius faktus“.

Antradienį, rugsėjo 19 dieną, Bloomberg pranešė, kad federalinis teisėjas Zia Faruqui atmetė SEC prašymą nedelsiant gauti prieigą prie biržos programinės įrangos ir atlikti patikrinimą. Jis teigė, kad reguliuotojas neturėjo pakankamai svarių argumentų ir turi pateikti įtikinamesnių išvadų bei pakalbėti su papildomais liudininkais.

Nuo metų pradžios Binance rinkos dalis sumažėjo labiausiai tarp visų pirmaujančių kriptovaliutų biržų. Prekybos apimtys platformoje nuo sausio krito apie tryliką procentų. Ši birža rugpjūčio mėnesį sudarė 38,5 procento visos prekybos apyvartos didžiausiose kriptovaliutų biržose.

Tačiau kalbame apie pagrindinę biržą, o ne apie skirtą Amerikos rinkai Binance.US, kuri patyrė dar gilesnį nuosmukį. Iki birželio mėnesio platformoje buvo prekiaujama lėšomis, kurių vidutinė vertė siekė 150 mln. dolerių kasdien. Dabartinė apyvarta sumažėjo iki 10 mln. dolerių.

Tuo pačiu metu stebime apyvartos mažėjimą daugumoje kriptovaliutų biržų. Nuo tada, kai 2023 metų kovo mėnesį įvyko smukimas, prekyba skaitmeninio turto rinkose išliko silpna.
 
Dar nėra komentarų