
Jaroslavo policijos atstovė spaudai Anna Dlugosz informavo, kad prieš kelias dienas vietinė gyventoja padavė pranešimą apie sukčiavimą, dėl ko prarado 20 tūkstančių zlotų. Ji tvirtino, kad pokalbio telefonu metu su kriptovaliutomis užsiimančios įmonės darbuotoju jai buvo pateiktas bendradarbiavimo pasiūlymas.
"Pašnekovas paprašė moters įdiegti programą nuotoliniam jos kompiuterio žiūrėjimui. Ši speciali programa pasirodė esanti programinė įranga, leidžianti nuotoliniu būdu valdyti operacinę sistemą internetu" – teigė policijos atstovė.
Ji pridūrė, kad įdiegus aplikaciją tariamas patarėjas gavo prieigą prie to, kas vyksta aukos įrenginiuose. "Jis galėjo valdyti jos elektroninę bankininkystę ir perimti jos internetinės bankininkystės prisijungimo vardą ir slaptažodį. Kad visa istorija būtų patikimesnė, buvo parengta ir svetainė, kurioje moteris galėjo pasitikrinti tariamą pelną iš investicijų" – pabrėžė Anna Dlugosz.
Apsimetėlis patarėjas dvidešimtmetės moters vardu kreipėsi dėl 20 tūkstančių zlotų paskolos, o gautus pinigus pervedė į kitas banko sąskaitas. Tada moteris suprato, kad buvo apgauta, ir pranešė policijai.
Policijos pareigūnai dar kartą ragina būti itin atidiems bendraujant telefonu su finansines paslaugas siūlančiais asmenimis, ypač kriptovaliutų rinkoje.
„Reikia atidžiai patikrinti visus investavimui naudojamus portalus ar biržas. Tik būdami budrūs galime apsisaugoti nuo santaupų praradimo“ – perspėja policija.