E.Musk paduotas į teismą dėl manipuliavimo kriptovaliuta ir milijardinių nuostolių

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2023-06-05 17:23 Komentarai: (3)
Investuotojų grupė padavė į teismą milijardierių Elon Musk, kuris yra Tesla ir Twitter savininkas. Jie kaltina jį prekyba viešai neatskleista informacija ir manipuliavimu dogekoino, vienos populiariausių kriptovaliutų, kaina.

Manheteno federaliniame teisme Musk buvo pateiktas grupės ieškinys. Nukentėję investuotojai teigia iš viso praradę milijardus dolerių dėl Elon Musk manipuliavimo rinka. Jie kaltina jį naudojus tviterius, viešus pareiškimus ir mokamus influencerius, kad padidintų dogekoino kursą.

Tai labai prisidėjo prie šios kriptovaliutos populiarinimo. Per dvejus metus jos kaina šoktelėjo net 36 tūkstančiais procentų dolerio atžvilgiu, o vėliau driokstelėjo žemyn (2021 metų gegužės mėnesį piko metu už vieną dogekoiną buvo mokama beveik 40 centų, šiandien kaina siekia kiek daugiau nei septynis centus). Elon Musk, manipuliuodamas kursu, be kitų atvejų, šiais metais balandžio mėnesį laikinai pakeitė Twitter logotipą į šuns shiba inu atvaizdą, kuris yra dogekoino simbolis. Šio pokyčio dieną kriptovaliuta pabrango net 30 procentų. Investuotojai tai priėmė kaip pasiūlymą, kad Musk socialiniame tinkle Twitter įdiegtų mokėjimo mechanizmą dogekoinais. Tuo tarpu Elon Musk panaudojo šį kainos šuolį, kad parduotų dogekoinų už 124 mln. dolerių.

Elon Musk advokatas Alex Spiro ieškinio nekomentavo.

Dogekoinas iš pradžių buvo kriptovaliuta, sukurta kaip interneto pokštas. Jo „juokaujantį“ charakterį turėjo pabrėžti logotipas su shiba inu šunimi. Tačiau šiuo metu tai viena populiariausių virtualių valiutų. Jos kapitalizacija viršija 10 milijardų dolerių, o tai suteikia aštuntąją vietą didžiausią rinkos vertę turinčių kriptovaliutų sąraše.

Prie dogekoino populiarumo prisidėjo Elon Musk veiksmai, kuris dažnai tviteryje skelbdavo memus apie šią kriptovaliutą ir tokius šūkius kaip „Dogekoinas iki dangaus!“.
 
1.   Parašė youngcat   2023-06-05 23:50  

Prisilošė...

 
2.   Parašė topl0305   2023-06-06 00:06  

Senai reikėjo užpakalį nutarkuoti ir druska pabarstyti.

 
3.   Parašė AlgirdasFX   2023-06-06 10:07  

Juokingai skamba
: mums va nepasiseke ilipt i truakini ir todėl kaltas E. Muskas
kazkokie naivuoliai atejo i kriptas ir jeigu jie nevykleiai kreivarankiai kaltina kitus . Bet kurios rinkos ira rizikingos ir galima prarasti pinigus
Tik va kazkokie avinai masto kad del ju nesekmiu kalti kiti :d