
Manheteno federaliniame teisme Musk buvo pateiktas grupės ieškinys. Nukentėję investuotojai teigia iš viso praradę milijardus dolerių dėl Elon Musk manipuliavimo rinka. Jie kaltina jį naudojus tviterius, viešus pareiškimus ir mokamus influencerius, kad padidintų dogekoino kursą.
Tai labai prisidėjo prie šios kriptovaliutos populiarinimo. Per dvejus metus jos kaina šoktelėjo net 36 tūkstančiais procentų dolerio atžvilgiu, o vėliau driokstelėjo žemyn (2021 metų gegužės mėnesį piko metu už vieną dogekoiną buvo mokama beveik 40 centų, šiandien kaina siekia kiek daugiau nei septynis centus). Elon Musk, manipuliuodamas kursu, be kitų atvejų, šiais metais balandžio mėnesį laikinai pakeitė Twitter logotipą į šuns shiba inu atvaizdą, kuris yra dogekoino simbolis. Šio pokyčio dieną kriptovaliuta pabrango net 30 procentų. Investuotojai tai priėmė kaip pasiūlymą, kad Musk socialiniame tinkle Twitter įdiegtų mokėjimo mechanizmą dogekoinais. Tuo tarpu Elon Musk panaudojo šį kainos šuolį, kad parduotų dogekoinų už 124 mln. dolerių.
Elon Musk advokatas Alex Spiro ieškinio nekomentavo.
Dogekoinas iš pradžių buvo kriptovaliuta, sukurta kaip interneto pokštas. Jo „juokaujantį“ charakterį turėjo pabrėžti logotipas su shiba inu šunimi. Tačiau šiuo metu tai viena populiariausių virtualių valiutų. Jos kapitalizacija viršija 10 milijardų dolerių, o tai suteikia aštuntąją vietą didžiausią rinkos vertę turinčių kriptovaliutų sąraše.
Prie dogekoino populiarumo prisidėjo Elon Musk veiksmai, kuris dažnai tviteryje skelbdavo memus apie šią kriptovaliutą ir tokius šūkius kaip „Dogekoinas iki dangaus!“.