AUGA group patyrė nuostolį

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2023-05-31 19:16 Komentarai: (0)
Lietuvos žemės ūkio atstovė Auga group šiandien pristatė savo praėjusio ketvirčio veiklos rezultatus. Nors pajamos augo, tačiau patirtas grynasis nuostolis.

Per praėjusį ketvirtį šios grupės pajamos siekė 21,7 mln. eurų, arba 23,6 procento daugiau nei prieš metus per pirmus tris mėnesius.

Kadangi susidarė nuostoliai pirmą kartą pripažįstant biologinį turtą tikrąja verte ir pasikeitus biologinio turto tikrajai verte, tad tai buvo pagrindinė priežastis, kodėl EBITDA pelnas susitraukė penkiasdešimt aštuoniais procentais iki 2,79 mln. eurų. Tuo tarpu grynasis rezultatas buvo neigiamas, t.y. patirtas 3,173 mln. eurų grynasis nuostolis, kai prieš metus uždirbta 1,207 mln. eurų grynojo pelno.

Dėl nežinomybės augalininkystės ir pienininkystės segmentuose, kurią lemia svyruojančios produkcijos kainos, Grupė ženkliai sumažino prognozuojamas 2023 metų derliaus kainas ir tai lėmė mažesnį pirmo ketvirčio rezultatą, lyginant su ankstesniais metais.

„Žemės ūkio veikla yra nuolat besikeičianti ir priklausanti nuo įvairių faktorių. Būtent dėl to yra reikalingos technologijos, kurios dalį veiklos svyravimų gali suvaldyti ir užtikrinti tvaresnį, efektyvesnį darbą, geresnį derlių. Mūsų kuriamos technologijos tai ir padės išspręsti“ – sakė AUGA group AB generalinis direktorius Kęstutis Juščius.

Nuo metų pradžios šios grupės akcijos Vilniaus biržoje pabrango virš vienuolikos procentų, o per pastaruosius vienerius metus atpigo virš vienuolikos procentų.
 
Dar nėra komentarų