Dirbtinio intelekto įmonėse nėra burbulo

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2023-05-31 12:17 Komentarai: (0)
Profesorius Jeremy Siegel mano, kad investuotojai neturėtų bijoti, kad su dirbtiniu intelektu (AI) užsiimančių įmonių akcijų kainų augimas nuėjo per toli, praneša CNBC.

„Sulaukėme susijaudinimo dėl AI, o Nvidia tai pateisino labai gerais rezultatais“ - sakė Jeremy Siegel.

Praėjusios savaitės ketvirtadienį dirbtinio intelekto įmonių vertė JAV vertybinių popierių biržose iš viso pakilo 300 mlrd. dolerių po to, kai Nvidia, be kita ko, lustų gamintoja generatyviniam dirbtiniam intelektui, paskelbė geresnę nei tikėtasi ketvirčio ataskaitą ir pateikė einamojo ketvirčio pajamų prognozę daugiau nei 50 procentų didesnę nei prognozavo analitikai.

Jeremy Siegel pripažino, kad nors dirbtinio intelekto įmonės ilgainiui gali būti „šiek tiek pervertintos“, trumpuoju laikotarpiu „pagreičiai gali pakelti akcijas daug aukščiau nei jų fundamentinė vertė, ir niekas negali numatyti, kiek jos gali pakilti“. Vis dėlto profesorius yra įsitikinęs, kad dirbtinio intelekto įmonių bumas „vis dar nėra burbulas“.

Jis pabrėžė skirtumą tarp amžiaus pradžios dotcom burbulo ir dabartinės situacijos. Jeremy Siegel pažymėjo, kad tuomet nepelningos įmonės pabrango. Dabar taip nėra, kaip rodo Nvidia pavyzdys.
 
Dar nėra komentarų