„Sampo“ banko klientai tampa „Danske“ šeimos nariais

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: "Danske" bankas Data: 2008-05-29 13:31 Komentarai: (0)
Vienos didžiausių Šiaurės Europoje finansinių paslaugų grupių „Danske Bank“ valdomas „Sampo“ bankas nuo š.m. birželio 1-osios Lietuvoje turės naują pavadinimą - „Danske“ bankas.

Ketvirtadienį Paluknio aerodrome (Trakų raj.) surengtoje spaudos konferencijoje pranešta, kad „Danske“ bankas Lietuvoje, kuris veiks kaip pagrindinio banko „Danske Bank“ filialas, perima visas „Sampo“ banko teises ir įsipareigojimus. Nuo birželio 1-osios taip pat keičiasi „Sampo“ banko dukterinių įmonių pavadinimai. „Sampo lizingas“ taps „Danske lizingu“, o „Sampo pensijų fondų valdymas“ – „Danske Capital investicijų valdymu“.

Kaip žurnalistams sakė „Danske Bank“ grupės Baltijos šalių bankų padalinio direktorių tarybos pirmininkas, „Danske Bank“ grupės Vykdomojo komiteto narys Mads‘as Jacobsen‘as, „Danske“ banko atėjimas į Lietuvą yra kryptinga bendrosios „Danske Bank“ grupės strategijos dalis - plėsti ir stiprinti mažmeninę bei verslo bankininkystę sparčiai augančiose rinkoje.

Įsigijusi „Sampo“ grupės bankus Suomijoje ir Baltijos šalyse, „Danske Bank“ grupė geografiškai apėmė visą Šiaurės Europos ir Baltijos regioną.

„Laikydamiesi vizijos „Viena platforma – išskirtiniai vietiniai bankai“, mes visa, ką turime geriausio, prideriname prie konkrečios šalies klientų poreikių“, - sako M.Jacobsen‘as.

Per centralizuotai valdomą vieningą „Danske“ informacinių technologijų platformą sudaromi visi bankų grupės sandoriai. Daugumoje šalių, kuriose veikia „Danske“, naudojamos tos pačios informacinių technologijų sistemos ir visi produktai kuriami centralizuotai, pritaikant juos kiekvienos šalies poreikiams.

„Esame įsitikinę, kad mūsų patirtis ir galimybės, stipri informacinių technologijų platforma bus naudingos „Danske“ bankui Lietuvoje ir jo klientams“, - teigia M.Jacobsen‘as.

Pasak Danske Bank A/S Lietuvos filialo generalinio direktoriaus Gintauto Galvanausko, po septynerių sėkmingos veiklos metų Lietuvoje „Sampo“ bankas žengia į naują kokybės etapą.

„Naujas banko vardas įprasmina naujas galimybes mūsų klientams“, - žurnalistams sakė G.Galvanauskas.

Anot jo, klientai turės galimybę pasinaudoti ilgamete „Danske“ banko patirtimi ir gauti individualius jų poreikius atitinkančius kokybiškus finansinius sprendimus, paslaugas bei instrumentus.

Buvę „Sampo“ banko klientai nuo birželio 1-osios automatiškai taps „Danske“ banko klientais ir jiems nereikės imtis jokių papildomų veiksmų.

Sutarčių sąlygos tarp banko ir kliento nesikeis, liks galioti tie patys banko sąskaitų numeriai, bankinių kortelių PIN kodai bei prisijungimo prie elektroninės bankininkystės slaptažodžiai. Nesikeis ir kiti banko įsipareigojimai klientams. Tuo tarpu banko finansinės galimybės gerokai padidėja.

„Nėra Lietuvoje projekto, kurio mes, tapę „Danske Bank“ grupės dalimi, negalėtumėme finansuoti“, - sako G.Galvanauskas.

Pasak jo, galutinai integravus „Danske“ banko Lietuvoje informacinių technologijų sistemą į bendrą grupės sistemą, finansinių reikalų tvarkymas klientams palengvės dirbant tiek namuose, tiek užsienyje. Klientams bus pristatyti nauji produktai bei jų kombinacijos, modernūs elektroninės bankininkystės kanalai ir kitos naujovės.

Verslo klientai bet kurioje iš 15 šalių, kuriose veikia „Danske Bank“ grupė, turės galimybę vienodai lengvai ir paprastai gauti visas bankines paslaugas, o naudodami elektroninės bankininkystės sistemas galės patogiai sekti ir valdyti savo finansus. Esant būtinybei sąskaitos užsienio šalyse galės būti atidaromos neišvykstant iš Lietuvos.

Kai kurios grupės teikiamomis naudingomis naujovėmis klientai gali naudotis jau dabar. Pavyzdžiui, tarptautiniai ir vietiniai pinigų pervedimai tarp konkrečios įmonės sąskaitų bet kuriuose „Danske Bank“ grupės bankuose atliekami nemokamai tą pačią dieną.

Finansinį saugumą klientams užtikrins tai, kad jų indėliai nuo birželio mėnesio bus draudžiami beveik dvigubai didesnei – 138 tūkst. litų – sumai. Be to, priešingai nei iki šiol, visu šimtu procentų bus draudžiama visa indėlio suma. Naujieji indėlių draudimo pasikeitimai taikomi piniginiams indėliams visomis valiutomis. Iki šiol buvo garantuotas indėlių saugumas tik indėliams, laikomiems JAV doleriais, eurais ir Europos Sąjungos šalių valiutomis.

Apie „Danske Bank“
Finansinių paslaugų grupė „Danske Bank“, kurios pagrindinė būstinė įsikūrusi Kopenhagoje, yra didžiausias Danijoje ir antrasis pagal turtą bankas Šiaurės Europos finansų rinkoje.

Jo akcinis kapitalas sudaro 936 mln. eurų (3,232 mlrd. litų). „Danske Bank“ pagal pirmo lygio kapitalą yra 25-oji tarp Vakarų Europos ir 42-oji tarp visų pasaulio bankininkystės grupių.

„Danske Bank“ grupė veikia 15-oje valstybių, turi 842 banko skyrius, kuriuose darbuojasi beik 25 tūkst. darbuotojų.

„Danske Bank“ buvo įsteigta 1871 m. kaip „Den Danske Landmandsbank“. Po daugelio susijungimų jis tapo didžiausiu Danijos banku, taip pat išplėtojo savo veiklą Švedijoje ir Norvegijoje.

2007 metais „Danske Bank“ iš Suomijoje įsikūrusios „Sampo“ grupės įsigijo „Sampo“ bankus Suomijoje, Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. „Danske Bank“ už „Sampo Bank“ grupę sumokėjo 4,05 mlrd. eurų (13,984 mlrd. litų). Sandoris buvo baigtas 2007-ųjų vasario 1 d., o nuo tų pačių metų liepos „Danske Bank“ tiesiogiai valdo 100 proc. „Sampo“ banko akcijų.
 
Dar nėra komentarų