
Tiesa, paklausa išaugo tik sesijos pradžioje ir pabaigoje, kai atrodė, kad rinkos ir toliau kris. Jos pasyvumas buvo paaiškintas tuo, kad iki rugsėjo 21 dienos, kai FED paskelbs sprendimą dėl palūkanų normų, nėra įvykių, galinčių reikšmingai pakeisti situaciją rinkose.
Trečiadienį nuotaikų nepagerino ir prieš sesiją pateikta rugpjūčio mėnesio gamintojų infliacijos ataskaita. Metinis jos prieaugis krito nuo 9.8 iki 8.7 procento (laukta nuosmukio iki vidutiniškai 8.8 procento), tačiau štai bazinis gamintojų kainų indeksas susitraukė mažiau nei prognozuota, t.y. nuo 7.7 iki 7.3 procento, laukta kritimo iki vidutiniškai 7.1 procento.
Buvo atkreiptas dėmesys, kad, kaip ir antradienio mažmeninių kainų infliacijos ataskaitoje, ji rodo aukštų kainų „lipnumą“, o tai gali paskatinti FED toliau agresyviai didinti palūkanų normas.
Reakcija buvo tolesnis JAV obligacijų pajamingumo padidėjimas. Iki maždaug 37 bazinių punktų padidėjo skirtumas tarp 2 metų ir 10 metų trukmės skolos vertybinių popierių pajamingumo pagal apverstą kreivę, laikomą nuosmukio pranašu. Praėjusią savaitę jis siekė apie 13 bazinių punktų. Dolerio indeksas krito visą sesiją.
„FED turės eiti toliau ir yra supratimas, kad aukščiausia federalinių fondų palūkanų norma dabar bus virš 4 procentų. Buvo jausmas, kad infliacija silpsta, tačiau duomenys rodo, kokia nuolatinė išlieka infliacija, o tam reikia FED paspartinti savo politikos normalizavimą“ – sakė Principal Global Investors vyriausia strategė Seema Shah.
Ketvirtadienį prieš prekybos sesiją Volstryte investuotojai sužinos daug Amerikos makroekonominių duomenų, t.y. kiek per savaitę atsirado naujų bedarbių, kaip rugpjūtį pakito mažmeninė prekyba bei pramonės produkcijos apimtys.