Vokietijos akcijų rinkos apžvalga

» Straipsniai » Apžvalgos
Sulaukėme DAX indekso atšokimo (nors absoliučios daugumos jo atstovių akcijos išlieka nuo metų pradžios atpigusios) ir artimiausiais mėnesiais paaiškės, ar tai tvarus reiškinys, kuris galėtų peraugti į naują bulių rinką.
versija spausdinimui
Autorius: traders.lt Data: 2022-08-21 01:55 Komentarai: (0)
Gerokai (daugiau nei tris kartus) padaugėjo analizuojamų Vokietijos atstovių, kurios užfiksavo savo EBITDA pelnų kritimą, prislopo pajamų augimas, o visa tai tuo pačiu lėmė ir pelningumo rodiklių nuosmukį. Sulaukėme DAX indekso atšokimo (nors absoliučios daugumos jo atstovių akcijos išlieka nuo metų pradžios atpigusios) ir artimiausiais mėnesiais paaiškės, ar tai tvarus reiškinys, kuris galėtų peraugti į naują bulių rinką. 


DAX

Pagrindinis Vokietijos akcijų rinkos indeksas yra DAX, kurį sudaro keturiasdešimt pačių didžiausių šios šalies bendrovių ir bankas. Būtent į jį kaip įprasta šioje apžvalgoje ir orientuosimės.

Pabrėžiame, kad tiek pajamų (lentelėje trumpinys Paj) pokyčiai, tiek EBITDA pelnų (lentelėje trumpinys EBD) pokyčiai yra apskaičiuoti remiantis Vokietijos kompanijų ir banko pateiktomis oficialiomis finansinėmis ataskaitomis. Kaip įprasta pateikiame EBITDA maržas (lentelėje EM%) bei turto grąžos (ROA%) ir naujausius santykinius finansinius rinkos vertės rodiklius. 

Per praėjusį ketvirtį DAX indekso sudėtyje sulaukėme pokyčių, t.y. vietoj Delivery Hero į jį įtrauktas kosmetikos gamintojas Beiersdorf. Atkreipiame dėmesį, jog Henkel, Delivery Hero bei Symrise bendrovės skelbia tik savo pusmečio ir metines finansines ataskaitas.Per antrąjį šių metų ketvirtį, palyginus su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, net dvidešimt viena iš keturiasdešimties analizuojamo indekso atstovių fiksavo savo EBITDA pelnų kritimą, kai per 2021 metų tą patį laikotarpį tokių atvejų buvo tik šeši, arba daugiau nei tris kartus mažiau. Tad nieko stebėtino, jog bendra EBITDA pelnų pokyčių mediana ne tik gerokai krito, tačiau tuo pačiu ir tapo neigiama. Tuo tarpu pajamų pokyčių mediana, palyginus su praėjusių metų antru ketvirčiu, irgi smuktelėjo, tačiau vis dėlto gerokai mažiau nei pelnų atveju bei išliko teigiama. Tas pats fiksuota ir tarp Vokietijos automobilių gamintojų. Pramonės šakoje ir chemijos sektoriuje veiklos rezultatų pokyčių medianos irgi krito, tačiau išliko teigiamos, o štai tiek paslaugų srityje bei tarp finansų sektoriaus atstovių pajamų pokyčių medianos netgi paaugo, tiesa, pelnų atveju buvo kardinaliai priešingai. 

Tarp stambiųjų Vokietijos įmonių ir banko per praėjusį ketvirtį labiausiai savo veiklos rezultatus pagerino energetikos gigantė RWE, chemijos srityje veikianti Brenntag, informacinių technologijų atstovė Infineon Technologies, nekilnojamo turto bendrovė Vonovia bei variklių, skirtų lėktuvams, gamintoja MTU Aero Engines. Tuo tarpu tiek savo pajamų, tiek EBITDA pelnų kritimą šįkart užfiksavo trys DAX atstovės, t.y. lėktuvų gamintoja Airbus, biotechnologijų sektoriaus atstovė Qiagen bei prekybos internetu tinklapio valdytoja Zalando. Be to, didesniu EBITDA pelnų kritimu per antrąjį šių metų ketvirtį pasižymėjo tokios įmonės kaip Siemens, Munich Re ir Covestro.

Kaip įprasta pateikiame apskaičiuotas analizuojamų įmonių ir banko EBITDA maržas. Palyginus su praėjusių metų antru ketvirčiu, minimą pelningumo rodiklį kilstelėjo vos dešimt Vokietijos stambiųjų įmonių, o štai kritimą fiksavo net dvidešimt aštuonios, arba beveik tris kartus daugiau. Tad nieko stebėtino, jog bendra EBITDA pelningumų mediana per lyginamąjį laikotarpį susitraukė nuo 19,2 iki 16,8 procento, be to, kritimas fiksuotas ir kalbant apie visas kitas apskaičiuotas šio rodiklio medianas. Šįkart didžiausias maržas sugeneravo nekilnojamo turto projektų plėtotoja Vonovia bei biržos operatorė Deutsche Boerse. Tuo tarpu tokių įmonių kaip Siemens, Zalando bei Munich Re minimas pelningumo rodiklis per praėjusį ketvirtį tarp DAX atstovių buvo mažiausias.Kalbant apie dar vieną apskaičiuotą pelningumo rodiklį, t.y. turto grąžą arba ROA, tai jo bendra mediana per praėjusį ketvirtį, palyginus su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, smuktelėjo nuo 1,5 iki 1,2 procento. Šio medianinio rodiklio kritimas buvo užfiksuotas ir visais kitais apskaičiuotais atvejais (ypač paslaugų srityje, kur susitraukė perpus), išskyrus Vokietijos chemijos sektorių, kur jis nors ir nežymiai, bet ūgtelėjo. Palyginus su 2021 metų antru ketvirčiu, tarp keturiasdešimties DAX narių savo turto grąžas kilstelėjo vos ketvirtadalis, t.y. dešimt. Keturių analizuojamų bendrovių (Bayer, Continental, RWE bei Siemens) turto grąža per antrąjį šių metų ketvirtį buvo neigiama. Tuo tarpu didžiausią minimą pelningumo rodiklį šįkart sugeneravo į DAX indeksą sugrįžusi kosmetikos gamintoja Beiersdorf, biotechnologijų atstovė Sartorius bei chemijos srityje veikianti Symrise.

Pažvelgus į lentelėje pateiktas apskaičiuotas naujausias rinkos vertės rodiklių medianas matome, kad kaip įprastai žemiausiais rodikliais (išskyrus dividendinį pajamingumą, kur padėtis priešinga) išsiskiria Vokietijos automobilių gamintojai. Kalbant apie bendrus medianinius P/E, P/BV, P/S, EV/EBITDA ir dividendinio pajamingumo rodiklius, bent šiuo metu jie tikrai nėra aukšti, tačiau tuo pačiu ir negalima teigti, jog DAX atstovių akcijos yra itin nuvertintos. 

Tarp keturiasdešimties minimo indekso narių šiais metais pabrango tik vos šešių nuosavybės vertybiniai popieriai, tad tikrai logiška, jog bendra akcijų kainų pokyčių mediana 2022 metais ir toliau išlieka neigiama (-18,5 procento), kai praėjusiais metais buvo teigiama, nes tuomet pašoko net dvidešimt septynių rinkos vertė. Daugiausiai nuo metų pradžios krito Vokietijos paslaugų atstovių akcijų kainos, o štai mažiausiai susitraukė chemijos įmonių kapitalizacija.
 
Nuo šių metų pradžios tarp stambiųjų Vokietijos įmonių labiausiai krito prekybos internetu tinklapio valdytojo Zalando rinkos vertė, kuri susitraukė net beveik šešiasdešimt trimis procentais. HelloFresh akcijos atpigo virš penkiasdešimt aštuonių procentų, be to, pastebimiau smuko Covestro bei Vonovia kapitalizacija. Tarp brangusiųjų lyderiauja energetikos milžino RWE akcijos, kurių vertė šiais metais pašoko kiek daugiau nei penktadaliu. Taip pat pastebimiau ūgtelėjo Deutsche Boerse, Deutsche Telekom, Bayer ir Beiersdorf rinkos vertė.


DAX indeksas vis dar išlieka nuosmukio fazėje, tačiau po ankstesnio kritimo metu pasiekto dugno patestavimo sulaukėme atšokimo. Dabar esame priartėję prie nuosmukio tendencijos linijos ir jei pavyks tvariai virš jos pakilti, tuomet augimas prasitęs, tad būtina atidžiai stebėti padėtį.
Zalando akcijų kaina pasiekė ankstesnio kritimo metu suformuotą dugną. Jei šis lygis atlaikys, gali susiformuoti taip vadinamas dvigubas dugnas. Bent kol kas bandymas pakilti virš nuosmukio tendencijos linijos buvo nesėkmingas.
HelloFresh akcijų kaina išlieka korekcinėje fazėje, tačiau šį mėnesį sulaukėme bandymo pakilti virš nuosmukio trendo linijos. Jei šis bandymas bus sėkmingas - tvarus, gali laukti didesnis atšokimas, tad būtina atidžiai stebėti padėtį.
Po Covestro akcijų kainos atšokimo, sulaukėme naujos nuosmukio bangos, kuri ir toliau tęsiasi.
Vonovia akcijų kaina išlieka korekcinėje fazėje. Bent kol kas bandymas pakilti virš kritimo tendencijos linijos buvo nesėkmingas.
RWE akcijų kaina išlieka augimo kanale, kuris prasidėjo dar 2015 metų rudenį. Šiuo metu nematyti šios tendencijos pabaigos ženklų.
Deutsche Boerse akcijų kaina išlieka ilgalaikiame augimo kanale bei pakilo virš ankstesnės pasiektos viršūnės. Jei paaiškės, kad tai tvarus reiškinys, tuomet augimas prasitęs.
Deutsche Telekom akcijų kaina išlieka augimo kanale, kuris prasidėjo dar 2020 metų kovą, bei pakilo virš prieš tai buvusios pasiektos viršūnės, na o dabar sulaukėme šio judesio tvarumo testavimo, po ko paaiškės tolimesnė kryptis.
Po ištrūkimo pro viršutinę dalį iš ilgalaikio nuosmukio kanalo, sulaukėme Bayer akcijų kainos korekcijos ir tuo pačiu ankstesnio judesio tvarumo patestavimo, po ko paaiškės tolimesnė kryptis.
Beiersdorf akcijų kaina išlieka plačiame - horizontaliame kanale bei po jo apatinės dalies patestavimo, sulaukėme atšokimo ir augimo.
Puma akcijų kaina pakilo virš nuosmukio trendo linijos, jei paaiškės, jog tai tvarus reiškinys, galime sulaukti didesnio atšokimo.
Po horizontalaus - konsolidacinio proceso, sulaukėme antros Fresenius Medical Care akcijų kainos nuosmukio bangos.
Bent kol kas Infineon Technologies akcijų kainos mėginimas pakilti virš nuosmukio trendo linijos buvo nesėkmingas. Vis gi jei tai pavyktų tvariai padaryti, tuomet lauktų dar didesnis atšokimas.
Adidas akcijų kaina išlieka korekcinėje fazėje. Bent kol kas itin ryškių šios tendencijos pabaigos ženklų nematyti.
Continental akcijų kaina testuoja ankstesnio kritimo metu suformuotą dugną. Jei jis lygis atlaikys, tuomet lauktų didesnis atšokimas.
Fresenius akcijų kaina išlieka nuosmukio kanale bei šiuo metu testuoja ankstesnio kritimo metu suformuotą dugną. Jei šis lygis atlaikys, gali susiformuoti dvigubas dugnas ir lauktų didesnis atšokimas.
BASF akcijų kaina testuoja ankstesnio kritimo metu suformuotą dugną. Jei šis lygis atlaikys, galim sulaukti naujo atšokimo į viršų.
Deutsche Post akcijų kaina pakilo virš nuosmukio trendo linijos. Jei paaiškės, jog tai tvarus reiškinys, tuomet galimes sulaukti didesnio atšokimo.
Po ištrūkimo pro viršutinę dalį iš nuosmukio kanalo, sulaukėme Deutsche Bank akcijų kainos korekcijos ir prieš tai buvusio ištrūkimo tvarumo patestavimo, po ko paaiškės tolimesnė akcijų kainos kryptis.
Mercedes Benz Group akcijų kaina išlieka korekcinėje fazėje, tačiau pastaruoju metu sulaukėme bandymo atšokti.
BMW akcijų kaina išlieka korekcinėje fazėje. Bent kol kas bandymas pakilti virš nuosmukio trendo linijos buvo nesėkmingas.

 
Dar nėra komentarų