G7 ieško būdų, kaip užkirsti kelią Rusijai užsidirbti pinigų iš naftos

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2022-08-02 17:55 Komentarai: (22)
Didžiojo septyneto (G7) užsienio reikalų ministrai antradienį pareiškė, kad svarstomos visos galimybės neleisti Rusijai pasinaudoti naftos kainų kilimu, prie kurio prisidėjo puldama Ukrainą, praneša Reuters.

Išplatintame pranešime skelbiama, kad svarstoma uždrausti teikti visas paslaugas, leidžiančias pasauliniu mastu gabenti Rusijos žalią naftą ir naftos produktus, jeigu pirkimo kaina skirsis nuo tarptautiniu mastu sutartos.

Numatyta, kad po konsultacijų kai kurioms ypač sudėtingoje situacijoje atsidūrusioms šalims, bus galima nukrypti nuo draudimo.

„Kadangi Rusijos energija pasitraukia iš mūsų vidaus rinkų, sieksime kurti sprendimus, kurie sumažins Rusijos pajamas iš angliavandenilių, palaikys stabilumą pasaulinėse energijos rinkose ir sumažina neigiamą ekonominį poveikį, ypač mažas ir vidutines pajamas gaunančiose šalyse“ - skelbiama bendrame Kanados, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Japonijos, Didžiosios Britanijos ir JAV diplomatijos vadovų pareiškime.

Panašūs straipsniai:

(Pasaulis,žaliavos,nafta)

2022-08-11 » Buvę JP Morgan bankininkai manipuliavo aukso kaina
2022-08-11 » Pasaulinės maisto kainos krito labiausiai nuo pat 2008 metų
2022-08-11 » Dviejų sesijų milijardieriai arba Kinijos IPO beprotybė JAV
2022-08-10 » Vengrijos MOL sumokėjo Ukrainai už rusiškos naftos tranzitą
2022-08-09 » Nafta brangsta sustabdžius tiekimą iš Rusijos į Čekiją, Slovakiją ir Vengriją
2022-08-08 » Didžiausia per penkioliką mėnesių hedge fondų grąža
2022-08-05 » Rinkose sparčiai mažėja nuosmukio JAV tikimybė
2022-08-04 » Rusija tikriausiai rado uostą, kuriuo galėtų apeiti sankcijas naftai
2022-08-02 » Piratai pavogė beveik 200 mln. dolerių kriptovaliutomis
2022-08-02 » Po sutarties su Apple - 483 procentų rinkos vertės šuolis

 
1.   Parašė MartaI   2022-08-02 22:34  

Kodėl jie maną turys teisę kažkam kažką užkirsti? Nafta yra rusų, jų reikalas kam nori tam prekiauja.

 
2.   Parašė kergudu   2022-08-02 22:36  

nafta rusu, o reikalas kam prekiaut jau ne rusu, tai jau susitarimo reikalas

 
3.   Parašė MartaI   2022-08-02 22:47  

Jei perka Petras, kodėl Jonas turi uždėti sankcijas kad Petras nepirktu? Man išvis Jav isivaizdavimas kad ji gali kažkam nurodyti kaip ką pirkti yra šlykščiausia išnaudojimo ir diktatūros forma, tarkim atvejai su Venesuela.

 
4.   Parašė kergudu   2022-08-02 23:04  

jo, tai nera pats saziningiausias budas neleisti kam nors prekiauti, bet tai tukstanti kart geriau nei kazka uzpulti, zudyti, zaginti, kastruoti priesininko karius, uzblokuoti ju prekyba kariniu budu

 
5.   Parašė MartaI   2022-08-02 23:15  

"bet tai tukstanti kart geriau nei kazka uzpulti, zudyti, zaginti, kastruoti priesininko karius, uzblokuoti ju prekyba kariniu budu " Jav ilgą laiką tai vienintelė darė, kaip sako jie "gindami savo ir sąjungininkų interesus". Irakas liks šimtmečiui pavyzdys Jav nusikaltimų. Tai jei dabar jų monopolija žlugo ir atsirado kitų kariauti užsinorėjusiu. Nežinau ar šita "duodančio į snukį kam noriu" monopolija Jav didžiavosi, bet dabar bent gali pažvelgti į kitus kaip į veidrodį.

 
6.   Parašė kergudu   2022-08-02 23:17  

irakas gali but ir milijonui metu buti pavyzdys, bet jis nieku gyvu nepateisina, ka dabar daro rusnia ir kad ji yra nacizmo teseja

 
7.   Parašė MartaI   2022-08-02 23:27  

Rusija daro baisius dalykus, bet jei norite ją kaltinti, pradėkite kaltinti visą žmoniją. Ne Rusija sukūrė karą, ne pirma pradėjo kariauti ir ne vienintelė tai daro. Koks skirtumas ar penkioliktas ar dvidešimt pirmas amžius, žmonės šituos baisius dalykus daro ir darys. Demokratinės kulkos nieko nesiskiria nuo rusiškų, tai tas pats nusikaltimas.

 
8.   Parašė Petras Kurmelis   2022-08-02 23:35  

Man tik keista, kad tariasi G7, o ne OPEC. Nes čia kaip ir ne didžiojo septyneto kompetenciją.

 
9.   Parašė kergudu   2022-08-02 23:35  

darys kol kiti leis ir kol tokie kaip tu tai pateisins, as asmeniskai matau skirtuma nuo pirmojo musu valdovo Mindaugo budu kaip perimti valzia(brolio zmogzudystes) ir siandieniu budu rinkimu budu, lygiai tas pats kare, arba esi ordos orkas zudantis deginantis prievartaujantis meluojantis ir kastruojantis arba laikaisi zenevos konvencijos be islygu

 
10.   Parašė MartaI   2022-08-02 23:39  

Jav pilną civilių Mosulą degino uždraustais ginklais, kovoje prieš ISIS, kurių teroristų buvo keli tūkstančiai, o cilvilių žuvo kelios dešimtys tūkstančių. Čia tik vienas atvejis iš šimto, kodėl jūs nekritikuojat Jav nusikaltimų ir bjauriausia, sutinkat kad jų statusas (kol kas) leidžia juos daryti net be didesnio viešo pasmerkimo. Ir tai ir jūs pateisinate.

 
11.   Parašė kergudu   2022-08-02 23:43  

manau, kad ir isis ir rusnia yra gresme pasauliui

 
12.   Parašė MartaI   2022-08-02 23:47  

Yra pilna šalių, kurios laiko Jav savo grėsme, ypač jujų išverstaskūriškumą.Buvo Turkija pasmerkta už karo veiksmus civilių žudymus Irako šiaurėje?. Vat ir "pasaulio policininkas", kuris yra ne garbingas policininkas, o krumuose sėdintis kyšius imantis mentas.

 
13.   Parašė topl0305   2022-08-02 23:50  

Martule, esi tipiškas vatasmegenio pavyzdys. Pasaulis matė tikrai labai daug negerų dalykų ir stengiasi iš to pasimokyti ir nebekartoti tokių klaidų. Juda į priekį ir, kai subyrėjo sovietų konclageris, Rusijai taip pat ištiesė ranką, kad eitų kartu. Bet ta pasiutusi kalė ėmė ir įkando. Pasaulis toliau eis į priekį be Rusijos, kuri liks uždaryta garde, kaip ir tokia Š. Korėja. Jei jums patinka murkdytis šūduose ir aiškintis pagal "paniatkes", prašom, darykit tai tarpusavyje. Ir iš viso, kodėl visi vatagalviai dar ne išliaupsintoje Rusijoje?

 
14.   Parašė MartaI   2022-08-03 00:44  

Man neatrodo jog Jav mokosi iš savo klaidų, nes visų pirma reikia jas pripažinti.

 
15.   Parašė C#   2022-08-03 05:56  

"Rusijai taip pat ištiesė ranką, kad eitų kartu"

Ja ja Rusijai tik ir tiese ranka, kur gi ne. Prie Jelcino vakaru pasaulis dziaugesi kad rusai pagaliau virto dishova benzo kolonka, tuo tarpu NATO, kuri turejo but isformuota po sovietu zlugimo, toliau sekmingai pletesi iki Rusijos sienu.

Rusija idealiu atveju turi but pilnai deatomizuota ir padalinta i N satelitiniu valstybiu. Toks jankiu tikslas

Telieka tik apgailestaut kad Rusijos dabartine valdzia per daug gerai suvokia kur link sukamas 'nekaltas' vakaru kursas.

Rusijos teritorija/populiacija yra istorijos isdava, kai visas pasaulis dalinosi i karalystes ir imperijas, ne isimtis ir vakarai, kai britai turejo didziausia visu laiku imperija, ar jankiai, per visa pasauli prisikure marionetiniu vyriausybiu ivairiose valstybese.

Kad vakarai patapo 'geruciais', nes sugebejo sukurt dabartine ekonomine hegemonija beveik be kariniu tiorkiu, isskyrus jankius aisku, tas nereiskia kad visas likes pasaulis turi jais sekt, ypac kas liecia visa dabartine vakaru shudo-kultura.

 
16.   Parašė Klaustukas   2022-08-03 06:50  

topl0305 totaliai esi klystantis.
Pasaulis juda į prieki?
Aha, nusiimki rožinius akinius.
Štai, vakar parodomasis raketos smūgis į teroristų vadą... Kodėl? Gi galima sėkmingai spec.pajėgų kariui paskirti užduotį ir iš snaiperio šautuvo, tą veikėją nukirs per kilometrą. Tačiau, JAV norėjo parodyti kažkam kažką.
Taip ir čia, Rusija nori parodyti, kad yra "sverh deržava", todėl ir užpuolė Ukrainą.

O dėl straipsnio - reikia bausti tas valstybes, kurios perka naftą ir dujas iš Rusijos.
BET,..., tada reikėtų bausti visą Europą?
P.S. Yra online tanklaivių judėjimo žemėlapiai. Pažiūrėkite, per pusmetį vien per Baltijos jūrą, tanklaivių skaičius patrigubėjo. Išplaukia iš Leningrado apskrities uostų, plaukia link Danijos ir prie Niderlandų ima ir pranyksta...:-)
Visi apsimeta, kad "viskas skaidru"..., ir niekas "nemato" kur dingsta nafta..., iš Rusijos.

 
17.   Parašė ssd   2022-08-03 09:56  

apie geručius amerikosus: Prisiminkite valstybinį perversmą Kijeve-euromaidauną, kai nacikai iš vakarų ukrijos buvo suvežti į aikštę ir jų siautėjimas buvo vakarų apmokamas. Prisiminkite, kad nuvertus legitimų prezidentą Janukovičių, prasidėjo jo rinkėjų protestai (Krymas, Donbasas). Naujai valdžiai puolus Antimaidaną Donbase (pirmas krito Slovianskas) 1.5 mln. gyventojų pabėgo į Rusiją. Mūsų propaganda apie tai net nerašė. Tik banderoms gavus į kaulus prie Debalcevo, buvo sustabdytas karas (ATO - antiterorističeskaja operacija) ir pasirašyti Minsk-2 (https://en.wikipedia.org/wiki/Minsk_agreements) susitarimai. 9 ir 11 p. (dėl rinkimų ir sienos kontrolės) turėjo būti įvykdyti 20015 m. pabaigoje. 8 p. dėl pensijų, kitų soc. išmokų nevykdomas iki šiol. ukrai 8 metus uoliai "vykdė" susitarimų 1 p. kasdami apkasus Donbase bei kimšdami ginklus. Jei valstybė nevykdo savo patvirtintų įsipareigojimu ir užsiima ekonominiu genocidu, ji neverta būti valstybė, kas dabar įrodoma.

 
18.   Parašė Krosneles.eu   2022-08-03 11:03  

Marta,
"Kodėl jie maną turys teisę kažkam kažką užkirsti? Nafta yra rusų, jų reikalas kam nori tam prekiauja."

Ne visai taip yra. Buvo kažkada toks Vakarų primestas susitarimas visam pasauliui, kad pasaulio resursai yra bendri, nesvarbu kur jie yra.
JAV ir kažkokį įstatymą stumia pas save, kad jei šalys pilnai neišnaudos savo resursų bendroms pasaulio reikmėms, tai JAV gali skelbti sankcijas ir net karą tokioms šalims.

Todėl negalima sakyti, kad nafta yra rusų, sakyti reikėtų, kad Rusijos nafta yra visų, tik Rusija administruoja savo gamtinius resursus. Ir jei nustos juos tiekti pasauliui, tai pasaulis turi teisę pradėti kariauti prie Rusiją.
-----
Kažkaip taip yra su tais gamtiniais resursais ir jų nuosavybe. Toks sudėtingas klausimas čia.

 
19.   Parašė inch up   2022-08-03 11:34  

Jau tas varymas ant JAV... Tą daro visos nevykusios valstybės ir kai kurie šio forumo dalyviai. Suprantamas noras oponuoti, ginčytis, dėtis visažiniu. Faktas, kad visos šalys (asmenys) paiso savo interesų. Klausimas, kokiais būdais. Galybės leidžia sau daugiau. Nuolat vyksta interesų (asmenų) kova viduje ir tarp sienų.
Man USA karys Lietuvoje netrukdo, atvirkščiai NATO ir ES sukūrė saugumą ir galimybes ir to niekaip nepaneigsi.
Negi primiršot ir pasiilgot stribų, kurie ne taip seniai kastruodavo lietuvių partizanus?

 
20.   Parašė MartaI   2022-08-03 11:53  

"atvirkščiai NATO ir ES sukūrė saugumą ir galimybes ir to niekaip nepaneigsi" vieni jaučiasi taip, kitiems atnešė skausmą ir okupacijas.
"Negi primiršot ir pasiilgot stribų, kurie ne taip seniai kastruodavo lietuvių partizanus?"
Viena blogį Jav, maišai su kitu blogiu ssrs ir bandai vieno mundurą skalbti kitu. Nežinau ar tai logiška mintis. Jei mums taip atsitiko kad Ssrs buvo bloga (o kur nors vid Azijoje buvo gera, kad net darė referendumus joje pasilikti), tai kitiems Jav pridarė karo nusikaltimų. Nesuveskite visko tik į Lietuvos kontekstą.

 
21.   Parašė inch up   2022-08-03 13:00  

Vėl tas naratyvas - JAV yra blogis, o prie sovietų ne taip jau blogai buvo. Žinoma, saujelė taukuose vartėsi, o masės šūde murkdėsi. Nieks nesiginčija, kad vakaruose didelė visuomenės diferenciacija, bet nelyginkim, ką kiekvienas gali vakaruose ir ką rusų pasaulyje, kur su plakatu į gatvę negali išeiti.
Referendumus ir Ukrainoje darys, 99 proc. kaip nekeista atsidavusių bus. Ir kaip nesuvesi į Lietuvos kontekstą, pas mus irgi nešė šviesų rytojų, savo laiku denacifikavo, demilitarizavo ir Lietuva su džiaugsmu ir atsidavimu statė komunizmą.
Ir kur tas JAV blogis? Kur jums asmeniškai bloga? Jus kaso, kad kažkur kišasi, kad eilinį kartą pasipelnys iš karo, o ekonomika toliau klestės? Ar piktina, kad kažkam suknisa gyvenimą, ar kažkuriai valstybei gadina reikalus? Kai kuriem asmenim gal ir gadina, bet paprastiems žmonėms kas labiau gadina - JAV, ES ar Rusija ir panašios? Nors gal aš klystu - gal žmogus šiaurės korėjoj smagiai žygiuodamas į koją ir šlovindamas nešikantį lyderį jaučiasi labai laimingas, juk kiekvienam savo, kas gyvenime svarbiausia.
Norite, kad visur visi kada nors kažkur nors bus nors prie širdies dėk. Tai čia tik rusai taip visada meluoja, o naivuoliai tiki.

 
22.   Parašė ssd   2022-08-03 14:58  

Naratyvas paprastas-kur rusas ten blogai.kur ameras ten girai.ir nereikia nieko galvoti