FED turi gerą palūkanų kėlimo planą

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2022-05-18 13:57 Komentarai: (1)
FED Sent Luiso padalinio vadovas James Bullard palaiko Amerikos Centrinio banko planą padidinti palūkanų normą 50 bazinių punktų artimiausiose susitikimuose. Jo nuomone, tai padės sustabdyti infliacijos augimą, kuris yra didžiausias per beveik 40 metų.

FED gegužę pagrindinę palūkanų normą padidino 50 bazinių punktų, o centrinio banko vadovas Jerome Powell nurodė, kad tokio pat masto palūkanų kėlimo galima tikėtis per birželio ir liepos mėnesio susitikimus.

James Bullard teigė, kad nepaisant vis dar daugybės grėsmių ir galimybės, jog situacija pasikeis, palūkanų kėlimas FED pirmininko nurodytu tempu yra „šiuo metu geras planas“.

Bloomberg pabrėžia, kad FED Sent Luiso padalinio vadovas nepakartojo ankstesnės nuomonės, kad reikia padidinti palūkanų normą 75 baziniais punktais vieno sutikimo metu. Paskutinį kartą Amerikos Centrinis bankas taip agresyviai ją kėlė 1994 metais.

Kalbant apie susirūpinimą, jog FED labiau sugriežtinus pinigų politiką gali kilti recesija, James Bullard teigė, kad šiais metais tikisi gerų JAV ekonomikos rezultatų dėl didėjančių namų ūkių išlaidų ir didelės darbuotojų paklausos darbo rinkoje. Jis tikisi, kad didžiausios pasaulyje ekonomikos augimas bus „virš trendo“.
 
1.   Parašė liopoldas   2022-05-18 16:31  

kas mėnesį po 50 punktų, koks čia tau planas?

panašiau į tuliko paieškas kai nebeužlaikai

ecb tai vapšė atsipūtę, už ką jie ten algas gauna?