Permainingos prekybos sesija

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2022-05-13 02:04 Komentarai: (0)
Per ketvirtadienio sesiją Volstryte buvo žūtbūtinis bandymas sustabdyti smukimo bangą. Šio akcijų rinkos bulių ir meškų susidūrimo rezultatas buvo artimas lygiosioms, su nedideliu pirmųjų pranašumu: Nasdaq 11370.96 (+0.06%), S&P500 3930.08 (-0.13%), Dow Jones 31624.00 (-0.66%).

Pradedant ketvirtadienio prekybą investuotojų nuotaikos buvo fatališkos. Po keliolikos didelių nusivylimų sesijų populiarus CNN nuotaikų rodiklis (Fear & Greed Index) rodė beveik ekstremalią baimę. Tuo pačiu metu rinka jau buvo smarkiai perparduota (S&P500 14 dienų RSI sumažėjo iki beveik 30 punktų), kai S&P500 nuo kovo pabaigos nukrito 15 procentų.

Taigi, laukta atšokimo po tokio didelio ir varginančio išpardavimo. Ir tai ne visai pavyko. Iš karto po neatidėliotinų sandorių rinkos atidarymo Nasdaq krito daugiau nei 2,2 procento, fiksuodamas žemiausią lygį nuo 2020 metų lapkričio. Tai atrodė labai blogai. Tačiau po dviejų valandų tas pats Nasdaq jau fiksavo daugiau nei 1,5 procento prieaugį.

Likus valandai iki sesijos pabaigos jis vėl buvo nukritęs apie du procentus ir tai buvo dar vienas meškų triumfas. Tačiau buliai paskutinėmis minutėmis perėmė iniciatyvą ir iškėlė Nasdaq į pliusinę zoną. Dienos grafike susiformavo ilgas apatinis šešėlis, kuris gali signalizuoti, bet nebūtinai, apie lokalaus dugno pasiekimą.

Panaši, nors ir su mažesniu nepastovumu, situacija buvo ir kalbant apie S&P500, kuris ketvirtadienio sesiją baigė žemiausiame 14 mėnesių lygyje, bet galiausiai tik nežymiai krito.

Tačiau iš esmės padėtis išlieka nepakitusi. Federalinis rezervų bankas gana staigiai griežtina pinigų politiką esant 40 metų nematytai kainų infliacijai ir staigiam ekonomikos augimo sulėtėjimui. Pirmą kartą per keturis dešimtmečius FED didina palūkanų normas prastėjant ekonominėms sąlygoms ir kol kas nereaguoja į gana stiprų finansinio turto nuosmukį (paskutinį kartą Nasdaq taip greitai krito 2020 metų kovo mėnesį).

Tuo labiau, kad infliacijos fronte vis dar nėra reikšmingo palengvėjimo. Iš tiesų, balandį gamintojų kainos augo lėčiau nei rekordinį kovą, tačiau pati Amerikos minimo rodiklio dinamika pasirodė esanti aukštesnė, nei tikėjosi ekonomistai. Tiesa, bazinis gamintojų kainų indeksas smuktelėjo kiek labiau nei prognozuota. Panašiai buvo ir prieš dieną vartotojų infliacijos JAV atveju. Todėl nėra jokios tikimybės, kad ateinančiais mėnesiais ekonomika leis centriniams bankininkams nuimti batus nuo stabdžių pedalo ir atsikvėpti finansinių aktyvų vertinimams.
 
Dar nėra komentarų