Kritimas Volstryte

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2022-03-04 02:14 Komentarai: (2)
Ketvirtadienio sesija Volstryte atnešė pagrindinių indeksų kritimą: Dow Jones 33794.66 (-0.29%), S&P500 4363.49 (-0.53%), Nasdaq 13537.94 (-1.56%). Investuotojai jau ramiau stebi situaciją Ukrainoje. Svarbiau už karą yra spėlionės apie būsimą palūkanų normos kėlimą JAV.

Jau keletą sesijų investuotojai iš už Atlanto daug ramiau reagavo į Rusijos invaziją į Ukrainą. Kai Europoje pagrindiniai indeksai krito 2 - 3 procentais, Niujorke nuosmukiai buvo kur kas mažesni. Iš dalies taip yra dėl to, kad JAV energetiškai apsirūpina, o Europa importuoja didžiąją dalį energijos išteklių (pirmiausia naftą, gamtines dujas ir anglį). Antra, Europos eksportas į Rusiją yra daugiau nei dešimt kartų didesnis nei Amerikos. Trečia, ES šalių bankai reikšmingai dalyvauja Rusijos rinkoje.

Amerikos investuotojui Federalinis rezervas yra svarbesnis nei Ukraina. Trečiadienį pirmininkas Jerome Powell beveik tiesiogiai paskelbė apie federalinių fondų palūkanų normos didinimą kovą. Jau dabar aišku, kad tai bus 25 baziniai punktai, o ne 50 bazinių punktų, kaip buvo spėliota prieš kelias savaites. Rinka taip pat sumažino lūkesčius dėl tolesnio augimo. Tikimasi, kad pinigų politikos normalizavimo ciklas JAV bus gana švelnus, o tai, viena vertus, nesustabdys infliacijos, tačiau, kita vertus, nepakenks labai aukštiems akcijų ir obligacijų vertinimams.

Dviprasmiški duomenys buvo gauti iš realios ekonomikos. Savaitinė prašymų gauti bedarbio pašalpą statistika sumažėjo iki 215 tūkstančių nuo 233 tūkstančių savaite anksčiau, o laukta, kad šis rodiklis sieks vidutiniškai 225 tūkstančius. Toks žemas rodiklis patvirtina, kad JAV darbo rinka yra labai įtempta. Darbuotojų trūksta, o norintys dirbti reikalauja didesnio atlyginimo.

Tuo pat metu paslaugų sektoriaus duomenys šiek tiek kėlė nerimą, nes ISM indeksas krito nuo 59,9 iki 56,5 punktų. Tai neigiama staigmena, nes analitikai lažinosi dėl padidėjimo iki 61 punkto. Toks rodmuo reiškia ekonominio aktyvumo prieaugio tempų sulėtėjimą, nors vis dar rodo gana solidų jo augimą. Tačiau problema išlieka labai didelis išlaidų spaudimas.

„Kainų padidėjimą gauname be išankstinio įspėjimo. Pavyzdžiui, mūsų medienos gaminių tiekėjas iš karto pakėlė kainas 10-20 procentų. Taip pat vargstame su žaliavų tiekimu. Tiekėjai kalba apie išaugusią darbuotojų kaitą ir sunkumus užpildant trūkumą“ – tokį JAV ekonomikos vaizdą pranešė viena iš ISM ataskaitoje cituojamų statybų bendrovių. Tai sustiprėjusio infliacinio spaudimo būsena, įtempta darbo rinka ir akivaizdžiai „perkaitusi“ ekonominė situacija, reikalaujanti didesnių palūkanų.

Penktadienį bus paviešinti vasario mėnesio JAV darbo rinkos duomenys. Laukiama, kad bedarbystė krito nuo keturių procentų iki 3,9 procento. Tuo tarpu naujų darbo vietų ne žemės ūkio sektoriuose skaičius turėtų siekti 400 tūkstančių, kai sausį sudarė 467 tūkstančius.
 
1.   Parašė Doncex   2022-03-04 09:59  

Kilimas volstryte

 
2.   Parašė C#   2022-03-04 11:26  

"Amerikos investuotojui Federalinis rezervas yra svarbesnis nei Ukraina"

Oi blet.. Jiems kazkoks eilinis karas, kazkur ten sabakstyne kaip Sirija/Irakas. Neveltui demencinis su iranieciais sumaise.

Kas dabar vyksta pas jankius politikoje, tai Ukrainos korta aktyviai naudojama pliekt demencini, kas yra gerai.