
Rusija artimiausiomis dienomis planuoja invaziją į Ukrainą ir ieško dingsties tai pateisinti, sakė JAV prezidentas Joe Biden. Kremlius tai neigė ir pareiškė, kad neketina pulti Ukrainos. Skamba labai rimti kaltinimai ir situacija vėl tampa įtempta, o tai kelia nerimą investuotojams. Be to, žiniasklaida pranešė apie susišaudymą Donbase.
„Mūsų informacija aiškiai rodo, kad Rusijos pajėgos artimiausiomis dienomis ruošiasi pulti Ukrainą“ – per JT Saugumo Tarybos posėdį pridūrė JAV valstybės sekretorius Antony Blinken. Jis tikino, kad Rusija jau ėmėsi žingsnių karo link, bandydama sukurti dingstį invazijai.
Antroje ketvirtadienio sesijos dalyje kilus geopolitinės rizikos bangai, Amerikos pagrindiniai akcijų rinkos indeksai pagilino pradinius nuosmukius.
Be to, nuotaikas Volstryte dar labiau pablogino James Bullard komentaras. FED Sent Luiso padalinio pirmininkas pareiškė, kad pagrindinė PCE infliacija (Federalinių rezervų banko mėgstamiausias infliacijos matas) „nėra žinoma kaip tokia, kuri pati savaime mažėtų“. Tai yra aiškus pasiūlymas, jog Amerikos Centrinis bankas turėtų greitai ir reikšmingai padidinti palūkanų normą, kad sulaikytų aukščiausią JAV infliaciją per keturiasdešimt metų.
Be to, James Bullard teigė, kad antrajame ketvirtyje norėtų pradėti mažinti FED balansą. Ateities sandorių rinkos lūkesčiai yra tokie, kad JAV centrinis bankas iki metų pabaigos šešis kartus padidins federalinių fondų palūkanų normą (kiekvieną kartą po 25 bazinius punktus).
Technologijų bendrovės patiria spaudimą dėl palūkanų normų augimo perspektyvos. Nvidia akcijos nuvertėjo 7,6 procento, nepaisant didesnės bendrovės veiklos rezultatų prognozės šiam ketvirčiui. Po nuviliančių ketvirčio rezultatų Palantir akcijų kaina nukrito beveik net šešioliką procentų. Kitą vertus, Walmart rinkos vertė pašoko net keturiais procentais, o tą lėmė pagerinti kompanijos veiklos rezultatai, kurie dar ir viršijo lūkesčius.