Po ilgos pertraukos Vokietijos Ifo indeksas paaugo

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2022-01-25 13:02 Komentarai: (0)
Vokietijos Ifo indeksas, kuris yra sudaromas apklausus devynis tūkstančius kompanijų vadovų, šį mėnesį pagaliau pakilo po to, kai prieš tai šešis mėnesius iš eilės krito.

Per pirmąjį šių metų mėnesį, palyginus su gruodžiu, minimas indeksas paaugo nuo 94.8 iki 95.7 reikšmės, o laukta, kad jis smuktelės iki vidutiniškai 94.7 reikšmės. Praėjusį mėnesį Ifo indeksas buvo pasiekęs žemiausią nuo pat vasario mėnesio lygį.

Dabartinės situacijos vertinimo indeksas per sausį, palyginti su pirmu žiemos mėnesiu, susitraukė labiau nei laukta, t.y. nuo 96.9 iki 96.1 reikšmės. Šiuo atveju ekonomistai prognozavo, jog jis kris mažiau, t.y. iki vidutiniškai 96.3 reikšmės.

Vokietijos verslo lūkesčių indeksas per minimą laikotarpį paaugo bei labiau nei laukta. Jo reikšmė pakilo nuo 92.7 iki 95.2 lygio, kai prognozuota, jog sausį jis augs mažiau, t.y. iki vidutiniškai 93 lygio.

„Nors įmonių vertinimai apie esamą situaciją buvo kiek ne tokie teigiami, jų lūkesčiai gerokai pagerėjo. Vokietijos ekonomika naujus metus pradeda su viltimi“ - pareiškė Vokietijos Ifo ekonomikos instituto vadovas Clemens Fuest.
 
Dar nėra komentarų