Prekybos sesijos pabaigoje vėl pasirodė meškos

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2022-01-21 02:00 Komentarai: (0)
Ketvirtadienio sesijos pabaiga atnešė solidžius nuosmukius Volstryte: Dow Jones 34715.39 (-0.89%), S&P500 4482.73 (-1.10%), Nasdaq 14154.02 (-1.30%). Nasdaq dieną baigė daugiau nei 10 procentų žemiau lapkričio piko, o tai jau yra visavertė korekcija Amerikoje.

Ši prekybos sesija JAV biržose iš pradžių atrodė gan pozityviai. Prieš sesiją ateities sandoriai gana aiškiai rodė bandymą atsigauti po pastarojo meto nuosmukių. Ir taip atrodė didžiąją dienos dalį. Tačiau kaip ir trečiadienį, taip ir ketvirtadienį, sesijos pabaigoje uždominavo meškos.

Sunku įvardyti aiškią ketvirtadienio nuosmukio priežastį. Amerikos akcijoms tikrai nepadeda absurdiškai aukšti vertinimai, ypač technologijų segmente. Antra, Federalinis rezervų bankas ruošiasi nutraukti obligacijų pirkimo programą (QE) ir tuo pačiu pakelti palūkanų normą kovo FOMC susitikime. O tai reikštų, kad apie tokį žingsnį turėtų būti aiškiai pranešta jau kitą savaitę, sausio mėnesio komiteto posėdyje.

Trečia, rinkos nuotaikos tikrai negerina įtempti Vakarų santykiai su Rusija. Remiantis žiniasklaidos pranešimais, Rusijos invazija į Ukrainą tvyro ore, o JAV prezidento Joe Biden pareiškimai sukėlė dar daugiau netikrumo.

Ir galiausiai, ketvirta, Volstryte jau keletą dienų tęsiasi ketvirtojo ketvirčio rezultatų paskelbimo sezonas. Tačiau investuotojams kur kas labiau rūpi įmonių prognozės ir komentarai apie šio bei ateinančių ketvirčių rezultatus nei trijų ankstesnių mėnesių rezultatai. Ir jie ne visada atrodo taip gerai, kaip 2021 metais.

Po sesijos Netflix paviešino ketvirtojo ketvirčio ataskaitą. Kalifornijos bendrovė smarkiai nuvylė nauju abonentų skaičiumi, kuris per ketvirtį siekė 8,28 mln. ir buvo mažesnis nei anksčiau valdybos prognozuoti 8,5 milijono. Prekyboje po sesijos Netflix akcijos pigo net penktadaliu. Bendrovės ketvirčio pajamos paaugo šešioliką procentų iki 7,709 mlrd. dolerių, o grynasis pelnas - dvyliką procentų iki 607,429 mln. dolerių arba iki 1.33 dolerių akcijai. Analitikai laukė, kad pajamos sieks vidutiniškai 7.71 mlrd. dolerių, o pelnas akcijai - 0,82 dolerius.
 
Dar nėra komentarų