Europa už energiją sumokės tris kartus daugiau

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2022-01-13 14:16 Komentarai: (2)
Šių metų sąskaitų už energiją vertė Europoje bus didžiausia per dešimtmetį ir pasieks vieną trilijoną JAV dolerių, skaičiuoja Citigroup banko analitikai.

Analitikai savo skaičiavimus grindžia dabartinėmis išankstinėmis kainomis ir tikisi, kad bendra „pirminė“ sąskaita už energiją Europoje 2022 metais pasieks vieną trilijoną dolerių. Tai daugiau nei tris kartus daugiau nei pernai ir dvigubai daugiau nei 2019 metais prieš pandemijos protrūkį.

Toks drastiškas mokesčių didėjimas yra susijęs su gamtinių dujų ir energijos kainų šuoliu, bei palies ir įmones, ir namų ūkius.

Analitikai pažymi, kad nors ankstesnius mokesčių pikus lėmė aukštos naftos kainos, dabar tai „dėl“ šildymo ir energijos sąnaudų, kurios padeda sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą.

Citigroup analitikai rašo, kad dujos ir elektra Europoje tampa pernelyg brangūs, nurodydami, kad pramonė ir vartotojai turės priimti sudėtingus energijos vartojimo sprendimus.

Situaciją dėl aukštų kainų apsunkina tai, kad žemynas kovoja su rimta energetine krize, kurią sukelia mažiausios dujų atsargos per dešimtmetį.
 
1.   Parašė Doncex   2022-01-13 14:30  

Mokės tris kartus pigiau...

Vėl meluoja...

Kiti, konkurentai pasiūlys pigiau energija

 
2.   Parašė georgijus   2022-01-13 20:31  

eilini karta eurokomunistai patys susikuria problema, su kuria po to didvyriskai kovoja.... patys netvirtina nord stream 2 projekto, patys rekia, kad rusai duju neduoda... patys uzsidaro atomines, patys rekia - energijos krize.. patys nesukure zalios infrastrukturos puola atsisakineti rusisku duju ir nesudaro ilgalakiu sutarciu- patys rekia energijos krize... debilai ir tiek... kartais tie euro zalieji debilai buna nerealiai juokingi: shell, kaip milziniska ir progresyvi bei atsakinga imone, patys sukure sistema, pasiskaiciavo, pasimodeliavo ir pasiskelbe, kad nuo 2050 bus co neutralus, tai olandu teismas ipyso jiems milijardine bauda, kad... (demesio!) per letai taps zali... dabar pamastymui, ar shell'as po tokio akibroksto yra suinteresuotas draskyt sikna, ieskoti nauju telkiniu ir ieskoti budu spresti eurodebilu problemas? tikrai ne...