Europoje vėl mažėja dujų kaina

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2022-01-12 17:26 Komentarai: (1)
Po buvusio kainos atšokimo praėjusią savaitę, gamtinės dujos Europoje vėl pinga, t.y. ketvirtą sesiją iš eilės, nes prognozuojama mažesnė paklausa.

Šiandien dujos Senajame žemyne pinga virš keturių procentų iki 75,5 eurų už megavatvalandę. Šio energijos ištekliaus paklausos perspektyvos susilpnėjo, nes prognozuojami šiltesni orai, be to, Nyderlandų vyriausybė svarsto didinti gavybą.

Temperatūra ateinančiomis savaitėmis bus aukštesnė, o tai sumažina šildymo ir elektros energijos poreikį, taip pat tikimasi, kad stipresni vėjai sumažins Vokietijos elektros energijos trūkumą.

Tuo tarpu ataskaitos parodė, kad praėjusį ketvirtį Europoje dujų paklausa pramonėje sumažėjo maždaug penkiais procentais – daugiausiai nuo 2020 metų antrojo ketvirčio, nes dėl didelių kainų krito vartojimas ir laikinai sustojo įmonės.

Kalbant apie pasiūlą, Nyderlandų vyriausybė iki balandžio 1 dienos nuspręs, kiek ji padidins gamtinių dujų tiekimą iš savo milžiniško Groningeno telkinio, atsižvelgdama į Vokietijos vyriausybės prašymą.

Gamtinių dujų kaina dabar yra net 2,4 karto mažesnė už rekordinį 180,27 eurų lygį gruodžio 21 dieną, nes JAV SGD tanklaivių flotilė ir šiltesni orai sumažino vieną iš didžiausių dujų krizių žemyne.
 
1.   Parašė Doncex   2022-01-12 17:30  

Vėl didėja dujų kaina