Dešimt šokiruojančių Saxo Bank prognozių 2022 metams

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2021-12-04 01:00 Komentarai: (3)
Saxo Bank atstovai ir vėl nenuvylė bei kaip ir įprasta parengė dešimt šokiruojančių prognozių kitiems metams. Atidedamas planas atsisakyti iškastinio kuro, proveržis medicinoje gyvenimo trukmę pailgins 25 metais, infliacija Jungtinėse Valstijose viršija 15 procentų dėl darbo užmokesčio ir kainų spiralės, nauja hipergarsinė technologija sukelia kosmines lenktynes ir naują šaltąjį karą, privačių pensijų lėšomis finansuojamo ES klimato, energetikos ir gynybos superfondo paskelbimas - tai keletas iš įvykių, kurie gali 2022 metais sukrėsti rinkas. Mes tęsiame jau tradiciją tapusį šių prognozių skelbimą einamųjų metų pabaigoje, - ar Jūs pasirengę?

„Šokiruojančių 2022 metų prognozių leitmotyvas – Revoliucija. Daugelis iš mūsų šį žodį sieja su 1789 metų Prancūzijos revoliucija, jos kvietimu į „laisvę, lygybę ir brolybę“, bet taip pat su Rusijos revoliucija ir jos „kapitalistų sumušimo“ principais. Tačiau turime omenyje revoliuciją platesne šio žodžio prasme: ne fizinį vyriausybių nuvertimą, o lūžio taškus, kurie skatina mąstymo, elgesio pasikeitimą ir netvaraus status quo atmetimą“ - komentuoja Saxo Bank investicijų direktorius Steen Jakobsen.

Verta prisiminti, kad tai nėra oficialios Saxo Bank rinkos prognozės 2022 metams. Tai greičiau įspėjimas apie galimą netinkamą rizikos valdymą investuotojams, kurie prisiima tik vieno procento aprašytų įvykių tikimybę.  Šokiruojančiomis prognozėmis siekiama greitai apsvarstyti visas įmanomas situacijas, net jei jos nėra labai tikėtinos – tai ypač svarbu netikėtos Covid-19 krizės kontekste. Įvykiai, turintys stipriausią poveikį (taigi ir "šokiruojantį") paprastai yra tie, kurie stebina nenuspėjamumu.

Iš šių metų šių metų dešimties šokiruojančių minimo banko prognozių (nuoroda į šias prognozes) šimtu procentu neišsipildė nei viena, na o kai kuriuose prognozėse galima įžvelgti dalykų, kurie dalinai realizavosi. 


Trumpai pristatome Saxo Bank neįtikėtinas prognozes 2022 metams:

1. Atidedamas planas atsisakyti iškastinio kuro

Santrauka: Politikai nustums klimato tikslus į šalį ir rems investicijas į iškastinį kurą, kad kovotų su infliacija ir socialinių neramumų rizika, permąstydami kelią į mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančią ateitį.

Poveikis rinkai: iShares Stoxx EU 600 Oil & Gas fondas (tikeris: EXH1: xetr) padidės net 50 procentų, nes visas energijos sektorius gaudys vėją savo burėse.

2. Jaunų žmonių išvykimas – smūgis Facebook

Santrauka: Jaunimas atsisako Facebook platformų protestuodami dėl asmeninės informacijos prašymo siekiant pasipelnyti. Facebook patronuojanti įmonė Meta bandys suvilioti juos atgal į problematišką Metawersum.

Poveikis rinkai: Facebook patronuojanti įmonė Meta kovos su problemomis, praras 30 procentų savo vertės plačiai suprantamos rinkos atžvilgiu ir bus priversta reklamuoti atskirus savo komponentus kaip atskirus subjektus, taip sugriaunant M. Zuckerbergo svajones apie monopolį.

3. Konstitucinė krizė, susijusi su vidurio kadencijos rinkimais JAV

Santrauka: JAV kadencijos vidurio rinkimai sukels ginčą dėl panašaus Senato ir (arba) Atstovų rūmų rinkimų rezultato patikimumo, o tai gali sukelti scenarijų, pagal kurį 118-asis Kongresas negalės posėdžiauti, kaip planuota 2023 metų pradžioje.

Poveikis rinkai: ekstremalus Amerikos aktyvų nepastovumas, kai JAV iždo obligacijų pajamingumas didėja, o dolerio kursas krenta dėl apsidraudimo nuo didžiausios pasaulio ekonomikos, kuri yra pasaulio rezervinės valiutos emitentė, egzistencinės krizės.

4. Infliacija Jungtinėse Valstijose viršija 15 procentų dėl darbo užmokesčio ir kainų spiralės

Santrauka: Iki 2022 metų ketvirtojo ketvirčio mažesnės pusės amerikiečių metinis atlyginimų augimas sieks 15 procentų, nes įmonės kovos dėl norinčių dirbti ir kvalifikuotų darbuotojų, kurie taps vis labiau išrankūs ir pasitikintys savimi dėl didelio darbo vietų skaičiaus, palyginti su nedideliu darbuotojų būriu, nepaisant jų kvalifikacijos.

Poveikis rinkai: JAV akcijų ir įmonių obligacijų rinkų nepastovumas. Aukšto pajamingumo JNK fondas smuks iki 20 procentų, o kintamumo fondas VIXM kreivės viduryje pakils iki 70 procentų.

5. Privačių pensijų lėšomis finansuojamo ES klimato, energetikos ir gynybos superfondo paskelbimas

Santrauka: Siekdama atremti populizmo augimą, sustiprinti savo įsipareigojimą sulėtinti klimato kaitą ir apginti savo sienas, kai JAV saugumo skėtis bus palaipsniui panaikintas, ES įsteigs naują 3 trilijonų dolerių superfondą, finansuojamą iš pensijų įmokų, o ne naujų mokesčių.

Poveikis rinkai: Obligacijų pajamingumas visoje Europoje bus suderintas, o tai lems Vokietijos iždo vertybinių popierių rezultatų pablogėjimą. Geriausius rezultatus pasieks ES gynybos, statybų ir naujosios energetikos sektorių įmonės.

6. Reddit moterų armija prieš įmonių patriarchatą

Santrauka: Vadovaudamasi Reddit armijos taktika 2020 – 2021 metais investuoti į memų akcijas, grupė prekiautojų moterų pradės koordinuotą ataką prieš lyčių lygybės požiūriu prastai veikiančias įmones, o tai sukels didžiulius jų akcijų kainų svyravimus.

Poveikis rinkai: Šis žingsnis duos realių rezultatų, kai tema užvaldys plačiai suprantamą rinką ir ji prisijungs prie šių veiksmų, priversdamas smarkiai kristi atakuojamų įmonių akcijų kainas, o tai paskatins kompanijas keisti savo veiklos būdą. Tai bus lyčių pariteto renesanso pradžia rinkose.

7. Indija yra nauja Persijos įlankos bendradarbiavimo tarybos narė, neturinti balsavimo teisės

Santrauka: Pasauliniai geopolitiniai aljansai pateks į drastiškos korekcijos fazę dėl grėsmingo naujos deglobalizuojančios geopolitikos ir daug aukštesnių energijos kainų kokteilio.

Poveikis rinkai: Didelio nepastovumo rinkose metais Indijos rupija bus daug atsparesnė nei kitos besivystančių rinkų valiutos. Dinamiška Indijos akcijų rinka, kaip ir kitos, koreguosis 2022 metų pradžioje, tačiau pasieks palyginti solidžius rezultatus po žemumų pasiekimo.

8. Spotify ištinka problemos dėl NFT pagrįstos skaitmeninės autorių teisių platformos

Santrauka: Muzikantai yra pasirengę pokyčiams, nes dabartinė muzikos transliavimo paradigma reiškia, kad įrašų kompanijos ir srautinio perdavimo platformos surenka 75 – 95 procentus pajamų iš muzikos klausymo. 2022 metais nauja blockchain technologija leis jiems susigrąžinti deramą sektoriaus pajamų dalį.

Poveikis rinkai: Investuotojai nuspręs, kad Spotify ateitis yra neaiški, todėl jos akcijos 2022 metais nuvertės trečdaliu.

9. Nauja hipergarsinė technologija sukelia kosmines lenktynes ir naują šaltąjį karą

Santrauka: Naujausi hipergarsinių raketų bandymai kelia vis didesnį nesaugumą, nes ši technologija gali paversti esamą įprastinę ir net branduolinę karinę įrangą praeitimi. 2022 metais tarp didžiausių pasaulio ginkluotųjų pajėgų prasidės didžiulės hipergarsinio ginklavimosi varžybos, nes nė viena šalis nenorės likti nuošalyje.

Poveikis rinkai: Masinis įmonių, tokių kaip Raytheon, kuriančių hipergarsines technologijas su galimybe jas pristatyti į kosmosą, finansavimas, ir prastesni įmonių, gaminančių „įprastą brangią įrangą“, susijusią su lėktuvų ir laivų statyba, rezultatai.

10. Proveržis medicinoje gyvenimo trukmę pailgins 25 metais

Santrauka: Amžina, ar bent jau gerokai ilgesnė jaunystė. 2022 metais biomedicinos proveržis suteiks galimybę iki 25 metų padidinti produktyvų amžių ir gyvenimo trukmę, o tai sukels precedento neturinčio masto etines, ekologines ir fiskalines krizes.
 
1.   Parašė Varis Bufis   2021-12-04 09:46  

Patikėčiau nebent 1 ir 7. Gal dar iš dalies 3. O 10 tai vėjų vėjai.

 
2.   Parašė egd   2021-12-05 22:27  

10._crispr

 
3.   Parašė Bobick   2021-12-06 03:36  

Balandzio pirma dar tolokai sakyciau....