Ketvirtadienį likvidžiausių biržos akcijų kursai stiebėsi į viršų

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: JT Naujienos Data: 2008-05-16 09:20 Komentarai: (0)
Po biržos renginio, skirto bendrovių prisistatymui investuotojams, ketvirtadienį buvo galima stebėti šiokį tokį rinkos pagyvėjimą bei nedidelį populiariausių akcijų kursų atsigavimą dėl smulkiųjų vietinių prekiautojų suaktyvėjimo. Prie pozityvių nuotaikų gūsio biržoje galėjo prisidėti ir žaliavę užsienio rinkų indeksai po to, kai buvo paskelbta geresnių nei laukta JAV ir Europos Sąjungos makroekonominių duomenų.

Bendra rinkos apyvarta nebuvo įspūdinga - 4 mln. litų, o sandorių skaičius siekė 754. Per sesiją pabrango ir atpigo po vienodą skaičių akcijų – 13, tačiau OMX Vilnius indekso ūgtelėjimas 1,06 proc. buvo gana įspūdingas, o pagrinde jį lėmė didelį svorį jame turinčių RST, Teo LT, Ūkio banko, „Lifosos“ akcijų brangimas.

Biržoje populiariausios išlieka „Lifosos“ (LFO1L) akcijos. Po trumpo stabtelėjimo investuotojams pasiėmus pelnus ketvirtadienį šių akcijų kursas vėl stiebėsi į viršų – per sesiją jos pabrango 3,18 proc. iki 74,19 lito, o apyvarta siekė 1,2 mln. litų. Pagrindinis aktyvios prekybos variklis buvo nekantriai laukti bendrovės balandžio mėnesio pardavimų rezultatai.

Po prekybos pranešta, kad šių metų balandžio mėnesį įmonė pardavė produkcijos už 185,611 mln. litų – 2,4 karto daugiau nei pernai. Pagrindinės „Lifosos“ produkcijos diamonio fosfato balandį buvo parduota 87,947 tūkst. tonų už 167,579 mln. litų. Tuo tarpu praėjusių metų balandį diamonio fosfato parduota buvo 78,809 tūkst. tonų už 67,543 mln. litų. Gali būti, jog bendrovė balandį pardavė ir dalį gegužės mėnesiui skirtos produkcijos, tačiau bet kokiu atveju įspūdingo pajamų augimo efektas dėl išaugusių trąšų kainų akivaizdus. Gali būti, jog po paskelbtų rezultatų penktadienį galime sulaukti pelnų pasiėmimo iš dalies investuotojų, tačiau tikėtina, kad ilgesniu laikotarpiu „Lifosos“ akcijas į priekį stums investuotų lūkesčiai, susiję su galimu bendrovės antro ketvirčio pelno dydžiu.

Aktyviai prekiauta ir Ūkio banko (UKB1L) akcijomis. Jų apyvarta siekė 1 mln. litų, o kaina ūgtelėjo 0,33 proc. iki 3,05 lito. Šioje pozicijoje ypač pastebimas buvo vienas ar keli didesni per vietos tarpininką veikę investuotojai, kuriems, matyt, įspūdį paliko banko prisistatymas investuotojams trečiadienį. Jo metu Ūkio banko vadovė Edita Karpavičienė atskleidė, kad bankas yra sulaukęs potencialių strateginių investuotojų pasiūlymų, bet nėra žinoma, kiek jie šiuo metu domina pagrindinius akcininkus. Be to, bankas ketina per tris artimiausius mėnesius parduoti per antrinę įmonę Rusijoje valdomą nekilnojamąjį turtą. Taip pat buvo patvirtinta, kad Ūkio bankas išlaiko savo metines pelno augimo prognozes, kurias tikimasi sėkmingai įgyvendinti, nepaisant nepalankaus balandžio mėnesio.

Į viršų stiebėsi ir „Teo LT“ (TEO1L) akcijų kaina po to, kai vakarykščiame renginyje bendrovės vadovas Arūnas Šikšta patvirtino įžvelgiantis stabilius bendrovės plėtros tempus, nepaisant prasidedančio ekonomikos augimo lėtėjimo šalyje. Jis taip pat pripažino tikįs, kad ateityje telekomunikacijų verslo neišvengiamai laukia konsolidacijos tendencijos dėl akivaizdžių galimų sinergijų ir slypinčių papildomo efektyvumo rezervų. Panašu, kad kol kas pakankamo lankstumo įvairioms iniciatyvoms vystyti neprideda tai, jog pagrindinis „Teo LT“ akcininkas koncernas „TeliaSoneros“ yra valstybinio kapitalo įmonė, tačiau verta prisiminti, kad jau kuris laikas ore sklando kalbos apie galimą Švedijos vyriausybės turimo paketo perleidimą privačiam verslui. „Teo LT“ akcijų apyvarta siekė 319 tūkst. litų, o kaina pasistiebė į viršų 0,51 proc. iki 1,99 lito.

„City Service“ (CTS1L) akcijų prekyba buvo aktyvesnė nei įprastai. Jų perleista už 115 tūkst. litų, o kaina sumenko 1,03 proc. iki 9,6 lito. Bendrovės prezentacijoje rinkos dalyviams „City Service“ direktorius Žilvinas Lapinskas pripažino, kad laukiami įmonės įsigyjimai užsienyje, su kuriais siejama daug įmonės papildomo augimo lūkesčių, gali labiau paspartėti tik antroje metų pusėje, kuomet, kaip tikimasi, Sankt Peterburgo valdžios atstovai vykdys tolimesnę valstybinių namų priežiūros įmonių privatizaciją, o tuo tarpu privatizacijos procesai Ukrainoje dėl politinės suirutės yra sustoję. Kita vertus, bendrovės prognozuojama plėtra be užsienio įsigyjimų taip pat atrodo pakankamai neblogai, ypač galimo bendro ūkio sulėtėjimo fone. Tikimasi, kad lyginant su 2007 metų rezultatais, grupės konsoliduotos pajamos augs 17 proc., EBITDA – 22,5 proc., o grynasis pelnas - 25 procentais. Bendrovės vadovas teigė įžvelgiąs didelį potencialą daugiabučių namų renovavimo srityje, kur „City Service“ tikisi atsiriekti nemažą kasnį. Pasak jo, šiuo metu tėra renovuotas 0,7 proc. visų senų gyvenamųjų namų, o iki 2020 metų turi būti renovuota nemažiau 70 proc. Iš viso ši rinka vertinama 14 mlrd. litų, vyriausybė įsipareigoja kompensuoti gyventojams pusę renovavimo įšlaidų.

„Aprangos“ (APG1L) akcijos atpigo dar 1,69 proc. iki 8,75 lito, jų suprekiauta už 59 tūkst. litų. Neigiamai dalį investuotojų galėjo nuteikti įmonės vadovo Rimanto Pervenecko žodžiai, kad regiono drabužių rinkoje jaučiama įtampa, ypač prabangos prekių segmente, kurio augimo tempai sumažėjo, tuo tarpu Latvijoje ir Estijoje augimas praktiškai yra sustojęs, o pardavimai šiuo metu atsilieka nuo prognozių apie 10 proc. Kita vertus, „Aprangos“ vadovas patikino, kad grupė kol kas išlaiko labai aukštus bendro augimo tempus ir tikisi įgyvendinti užsibrėžtus plėtros tikslus intensyviai atidarinėdama naujas parduotuves stambiuose prekybos centruose, pvz. „Panorama“ ir „Akropolis“, plėtodama ilgalaikius ryšius su pasauliniu drabužiu tinklu „Inditex“ ir įtvirtindama lyderio pozicijas Baltijos šalių regione.

JT finansų makleris Andrius Adomkus
 
Dar nėra komentarų