S&P - labai tikėtinas Evergrande įsipareigojimų neįvykdymas

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2021-11-18 14:12 Komentarai: (0)
Labai įsiskolinusi nekilnojamojo turto projektų plėtotoja China Evergrande greičiausiai nevykdys įsipareigojimų, nes bendrovė iš esmės prarado pagrindinę veiklą, ketvirtadienį paskelbė S&P Global Ratings analitikai.

Evergrande praėjusiais metais buvo antra pagal dydį Kinijos nekilnojamo turto kompanija pagal pardavimus. Kaip ir daugelis Kinijos nekilnojamo turto projektų plėtotojų, bendrovė pardavė butus vartotojams dar nebaigus jų statyti, taip generuojant kapitalą būsimiems projektams.

Tačiau pinigų srautų ciklas susiduria su problemomis. Nepaisant to, kad bendrovė sugeba parduoti turtą ir rasti būdų, kaip laiku atlikti mokėjimus, „didžiulė Evergrande skola ją pasivys“ – teigiama S&P ataskaitoje.

„Bendrovė prarado galimybes parduoti naujus būstus, o tai reiškia, kad jos pagrindinis verslo modelis iš esmės nebeveikia. Dėl to mažai tikėtina, kad pavyks visiškai grąžinti jos skolas. Vis dar manome, kad Evergrande įsipareigojimų neįvykdymas yra labai tikėtinas“ – sakė S&P Global Ratings analitikai.

Nors nekilnojamo turto milžinei pavyko išvengti įsipareigojimų nevykdymo su paskutinės minutės mokėjimais, analitikai teigia, kad kitais metais Evergrande laukia kur kas didesnis išbandymas, nes kovo ir balandžio mėnesiais už JAV doleriais denominuotus skolos vertybinius popierius reikės sumokėti 3,5 mlrd. dolerių.

Per pastarąjį dešimtmetį Evergrande statomo turto vertė pakilo taip greitai, kad gerokai viršijo įmonės įgyvendintų projektų vertę ir tai, ką bendrovė sugebėjo parduoti. Kinijos Liaudies bankas pavadino Evergrande unikaliu atveju ir spalį pareiškė, kad dauguma nekilnojamojo turto vystytojų yra stabilūs.

„Manome, kad vyriausybė nori kontroliuojamai išlaisvinti Evergrande arba leisti vykdyti tvarkingą skolos restruktūrizavimą. Valdžios institucijos nori padidinti iš anksto parduodamų būstų skaičių, kuriuos Evergrande užbaigia, kad apsaugotų būsto pirkėjų interesus ir didžiąja dalimi atlygintų rangovams ir kitoms įmonėms, remiančioms įmonę“ – ketvirtadienį sakė S&P analitikai.

Kinijos nekilnojamojo turto bendrovė anksčiau įspėjo investuotojus apie įsipareigojimų nevykdymą.

Nepaisant naujienų, kad Evergrande pasiekė susitarimą dėl turto pardavimo, taip pritraukiant 273 mln. dolerių, jo akcijos Honkongo biržoje šiandien atpigo apie šešis procentus, o nuo metų pradžios šios kompanijos rinkos vertė susitraukė virš aštuoniasdešimt vieno procento.

Panašūs straipsniai:

(Kinija,ekonomika,nekilnojamas turtas)

2021-12-04 » Dešimt šokiruojančių Saxo Bank prognozių 2022 metams
2021-12-03 » STAIGMENA, JAV naujų darbo vietų mažiau nei laukta, tačiau bedarbystė krito labiau
2021-12-03 » Europoje mažmeninė prekyba augo, o Lietuvoje smuktelėjo
2021-12-03 » C.Lagarde: mažai tikėtinas ECB palūkanų kėlimas 2022 metais
2021-12-02 » JAV naujų bedarbių mažiau nei laukta
2021-12-02 » Penkiems bankams už Forex kartelį 344 milijonų eurų bauda
2021-12-02 » Lietuvoje ir euro zonoje dar labiau sumažėjo bedarbystė
2021-12-02 » J.Powell: obligacijų pirkimo mažinimas nesukelia neramumų rinkoje
2021-12-01 » JAV privačiame sektoriuje sukurta daugiau nei laukta naujų darbo vietų
2021-12-01 » Jungtinėje Karalystėje būsto kainos pakilo daugiau nei tikėtasi

 
Dar nėra komentarų