E.Musk: mikroschemų trūkumas yra „laikina“ problema

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2021-09-24 18:25 Komentarai: (0)
Tesla įkūrėjas ir generalinis direktorius Elon Musk mano, kad puslaidininkių krizė turėtų baigtis kitais metais. Jis pripažino, kad tai turėjo neigiamos įtakos ir elektromobilių gamintojo veiklai.

Elon Musk sakė, kad problema kyla ne dėl specializuotos elektronikos, bet apskritai dėl dalių ir medžiagų, kurių rinkai trūksta dėl tiekimo grandinės kliūčių.

„Lustų ir dalių trūkumas yra rimta problema. Tai yra sunkiausias iššūkis, su kuriuo susiduriame šiandien, kaip automobilių gamintojas esame labai priklausomi nuo elektroninių komponentų“ - teigė ekscentriškasis milijardierius.

Tačiau puslaidininkių atveju jis mano, kad problema turėtų būti išspręsta kitais metais.

„Trūkumai yra tik laikini. Kitais metais padėtis turėtų normalizuotis“ - įvertino Elon Musk, remdamasis kelių pirmaujančių kompanijų pranešimais apie naujų puslaidininkių gamybos įmonių statybą.

Bet analitikai šiek tiek slopina šį optimizmą sakydami, kad, Intel ar TSMC deklaruotos investicijos dėl naujų gamyklų JAV, tai yra kelerių metų perspektyva. Bent dviejų.

Konsultavimo įmonė AlixPartners skaičiuoja, kad lustų trūkumas automobilių pramonei vien šiais metais kainuos 210 mlrd. dolerių.
 
Dar nėra komentarų