Vokietijos akcijų rinkos apžvalga

» Straipsniai » Apžvalgos
Vokietijos stambiosios įmonės atsitiesė po prieš metus patirtų neigiamų koronaviruso padarinių, ypač tai pasakytina apie pramonės šakos atstoves. Tuo tarpu DAX indeksas šiuo metu bando pradėti naują augimo etapą ir stiebiasi link naujų reko
versija spausdinimui
Autorius: traders.lt Data: 2021-08-15 01:52 Komentarai: (0)
Vokietijos stambiosios įmonės atsitiesė po prieš metus patirtų neigiamų koronaviruso padarinių, ypač tai pasakytina apie pramonės šakos atstoves. Tuo tarpu DAX indeksas šiuo metu bando pradėti naują augimo etapą ir stiebiasi link naujų rekordinių lygių, o didžiausia investicine grąža išsiskiria automobilių gamintojai.


DAX

Pagrindinis Vokietijos akcijų rinkos indeksas yra DAX, kurį sudaro trisdešimt pačių didžiausių šios šalies bendrovių ir bankas. Būtent į jį kaip įprasta šioje apžvalgoje ir orientuosimės.

Pabrėžiame, kad tiek pajamų (lentelėje trumpinys Paj) pokyčiai, tiek EBITDA pelnų (lentelėje trumpinys EBD) pokyčiai yra apskaičiuoti remiantis Vokietijos kompanijų ir banko pateiktomis oficialiomis finansinėmis ataskaitomis. Kaip įprasta pateikiame EBITDA maržas (lentelėje EM%) bei turto grąžos (ROA%) rodiklius. Be to, lentelę papildėme EV/EBITDA (lentelėje EV/EBD) bei dividendinio pajamingumo (lentelėje Div.y%) santykiniais finansiniais rodikliais.

Per praėjusį ketvirtį DAX indekso sudėtyje pokyčių nebuvo. Atkreipiame dėmesį, jog Henkel bei Delivery Hero bendrovės skelbia tik savo pusmečio ir metines finansines ataskaitas.

Pažvelgus į lentelės stulpelius, kur pateikti praėjusio ketvirčio pajamų ir EBITDA pelnų pokyčiai procentine išraiška, palyginus su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, akivaizdžiai matome, kad dominuoja augimą simbolizuojanti žalia spalva. Daug ką pasako faktas, jog tarp trisdešimties stambiųjų Vokietijos įmonių bei banko savo pajamų ir pelnų kritimą fiksavo vos trys bendrovės (Fresenius Medical Care, SAP bei Deutsche Wohnen), kai prieš metus dėl koronaviruso pandemijos ir su tuo susijusių ribojimų - net keturis kartus daugiau. Tad atsižvelgus į tai nieko stebėtino, jog per lyginamąjį laikotarpį bendros veiklos rezultatų pokyčių medianos iš neigiamų pasidarė teigiamos, be to, džiugina ir tas faktas, kad EBITDA pelnai augo pastebimai sparčiau nei pajamos. Tas pats pozityvus reiškinys fiksuotas ir kalbant apie kitas apskaičiuotas pajamų ir pelnų pokyčių medianas, ypač pramonės šakoje bei chemijos sektoriuje ir tarp automobilių gamintojų. 

Absoliuti dauguma stambiųjų Vokietijos įmonių pastebimai per antrą 2021 metų ketvirtį pagerino savo veiklos rezultatus bei visais atvejais EBITDA pelnai pašoko gerokai labiau nei pajamos. Visų pirma tai pasakytina apie visiems puikiai žinomą Adidas bendrovę, kurios EBITDA pelnas šoktelėjo net virš dvylikos kartų, o štai chemijos bendrovės Covestro pelnas pašoko net virš šešių kartų. Visi trys Vokietijos automobilių gamybos milžinai įspūdingai atsitiesė po koronaviruso sukeltos krizės, o labiausiai, t.y. net beveik aštuonis kartus šoktelėjo prabangių automobilių gamintojos BMW pelnas iš pagrindinės veiklos. Automobilinių detalių gamintojos Continental EBITDA tapo teigiama, kaip ir Siemens Energy atveju, o štai Delivery Hero nors EBITDA išliko su minuso ženklu, tačiau nuostolis gerokai sumažėjo. Pastebimiau per antrą šių metų ketvirtį savo veiklos rezultatus taip pat pagerino chemijos srityje veikianti BASF, informacinių technologijų įmonė Infineon Technologies, o štai Deutsche Bank banko EBITDA pelnas pašoko net tris kartus.

Kaip įprasta pateikiame apskaičiuotas analizuojamų įmonių ir banko EBITDA maržas. Palyginus su 2020 metų antru ketvirčiu, tarp trisdešimties pagrindinio Vokietijos akcijų rinkos indekso DAX narių minimo pelningumo rodiklio prieaugį užfiksavo net daugiau nei du trečdaliai, t.y. dvidešimt du.  Atsižvelgiant į tai nieko stebėtino, jog EBITDA pelningumų bendra mediana pakilo nuo 14,1 iki 20,3 procento, be to, prieaugis fiksuotas ir lyginant su šių metų pirmuoju ketvirčiu. Lygiai toks pats pozityvus reiškinys fiksuotas ir kalbant apie visas kitas apskaičiuotas šio pelningumo rodiklio medianas, tiesa, chemijos sektoriuje lyginant su pirmu šių metų ketvirčiu, EBITDA maržų mediana smuktelėjo. Didžiausiu pelningumu sugeneruotu per praėjusį ketvirtį gali pasigirti dvi nekilnojamo turto projektų plėtotojos Vonovia bei Deutsche Wohnen ir Vokietijos biržos operatorė Deutsche Boerse. Vienintelio Delivery Hero EBITDA marža buvo su minuso ženklu, kai prieš metus tokių atvejų buvo trys.Kalbant apie dar vieną apskaičiuotą pelningumo rodiklį, t.y. turto grąžą arba ROA, tai jo bendra mediana per praėjusį ketvirtį, palyginus su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, pašoko nuo vos 0,2 iki net 1,1 procento. Toks pats pozityvus reiškinys fiksuotas ir kalbant apie kitas apskaičiuotas šio pelningumo rodiklio medianas (prieš metus pramonėje, chemijos srityje ir tarp automobilių gamintojų ROA buvo su minuso ženklu), išskyrus finansų sektorių, kur turto grąža išliko stabili. Tarp dvidešimt aštuonių DAX indekso atstovių, kurių duomenys yra žinomi bei palyginami, per antrąjį šių metų ketvirtį, palyginus su 2020 metų tuo pačiu laikotarpiu, savo ROA rodiklius kilstelėjo net dvidešimt keturios. Didžiausią minimą pelningumo rodiklį šįkart sugeneravo Vokietijos nekilnojamo turto milžinė Vonovia, vartotojams skirtus įvairius gaminius gaminanti Henkel bei chemijos srityje veikianti Covestro. Šįkart tik dviejų analizuojamo indekso narių (Bayer bei Siemens Energy) turto grąžos buvo neigiamos, kai prieš metus - net vienuolikos, tad akivaizdu, jog padėtis gerokai pagerėjo.

Pažvelgus į lentelėje pateiktas apskaičiuotas naujausias rinkos vertės rodiklių bendras medianas matome, kad jos iš tiesų nėra aukštos, tad tikrai negali būti kalbos apie tai, jog analizuojamo indekso atstovių akcijos yra pervertintos. Žemiausiais P/E, P/BV, P/S rinkos vertės medianiniais rodikliais šiuo metu išsiskiria Vokietijos automobilių gamintojai bei finansų sektorius. 

Tarp trisdešimties Vokietijos akcijų rinkos pagrindinio indekso DAX atstovių šiais metais pakilo net dvidešimt dviejų rinkos vertė, kai per 2020 metus - dvidešimt vienos. Tad nieko stebėtino, jog bendros akcijų kainų pokyčių medianos be jokios abejonės abiem atvejais yra teigiamos bei labai panašios. 2021 metais labiausiai pabrango Vokietijos automobilių gamintojų vertybiniai popieriai, be to, pastebimiau pakilo ir paslaugų šakos narių rinkos vertės. Tuo tarpu mažiausiai šiais metais paaugo finansų sektoriaus atstovių kapitalizacijos. 

Daugiausiai šiais 2021 metais uždirbo tie, kurie metų pradžioje investavo į transportavimo ir pašto paslaugas teikiančio Deutsche Post akcijas, kurių vertė pašoko net 43,5 procento. Taip pat pastebimiau pabrango chemijos srityje veikiančio Merck ir automobilių gamintojų Volkswagen bei Daimler nuosavybės vertybiniai popieriai. Tarp analizuojamo indekso atstovių nuo šių metų pradžios labiausiai, t.y. kiek daugiau nei penktadaliu krito Siemens Energy rinkos vertė. Virš devynių procentų atpigo energetikos milžinės RWE akcijos, be to, sumažėjo Delivery Hero ir Henkel kapitalizacija.
DAX indeksas išlieka dabartinėje augimo fazėje (virš trendo linijos), kuri prasidėjo dar praėjusių metų kovo pabaigoje. Po korekcinio - konsolidacinio periodo, kuris tęsėsi nuo pat maždaug vasaros pradžios, šis indeksas bando pradėti naują augimą etapą ir judėti link naujų rekordinių lygių. Artimiausiomis savaitėmis paaiškės, ar tai tvarus judesys. Jeigu taip - augimas prasitęs.
Deutsche Post akcijų kaina išlieka dabartinėje augimo tendencijoje, kuri prasidėjo dar praėjusių metų kovo pabaigoje. Tiesa, po rekordinio lygio pasiekimo šiuo metu turime konsolidacinę fazę ir artėjame prie augimo trendo linijos.
Merck akcijų kaina išlieka dabartinėje augimo tendencijos fazėje bei šturmuoja vis naujesnius rekordinius lygius. Kol kas nematyti aiškių šio tendencijos pabaigos ženklų, bet vis dėlto po tokio pastebimo šuolio didėja korekcijos rizika.
Volkswagen akcijų kaina bando užbaigti korekcinį etapą ir pradėtį naują augimo fazę. Testuojame ankstesnio atšokimo piką. Jei pavyks tvariai virš šio lygio pakilti, tuomet augimas prasitęs.
Daimler akcijų kaina po atšokimo - augimo fazės, kuri prasidėjo praėjusių metų kovo pabaigoje, šiuo metu yra korekcinėje - konsolidacinėje fazėje, kas, po tokio šuolio yra natūralus ir sveikintinas reiškinys, bei jau yra žemiau augimo trendo linijos.
Siemens Energy akcijų kaina išlieka nuosmukio kanale, kuris prasidėjo šių metų pradžioje. Liepos pradžioje buvęs bandymas ištrūkti iš šio kanalo pro viršutinę dalį buvo nesėkmingas, tad akcijų kaina nukrito dar labiau.
RWE akcijų kaina šiuo metu testuoja augimo kanalo apatinę dalį. Tai labai svarbus momentas. Jei šis lygis atlaikys, tuomet sulauksime atšokimo ir naujo augimo, tuo tarpu priešingu atveju gali laukti didesnė korekcija, tad būtina atidžiai stebėti padėtį.
Delivery Hero akcijų kaina po įspūdingo šuolio išlieka korekcinėje fazėje. Po gegužės mėnesį patestuoto anksčiau suformuoto korekcinio dugno - sulaukėme atšokimo, tiesa, nepavyko pakilti virš ankstesnio atšokimo piko.
Henkel akcijų kaina išlieka korekcinėje fazėje, kuri prasidėjo dar 2017 metų vasarą. Kol kas nematyti aiškių šios tendencijos pabaigos ženklų.
Deutsche Bank akcijų kaina po augimo periodo šiuo metu atsidūrė korekcijos fazėje bei nukrito žemiau augimo trendo linijos. Artimiausiu metu paaiškės, ar tai tvarus reiškinys. Jeigu, taip, tuomet labai tikėtina, jog korekcija pagilės.
Vonovia akcijų kaina gegužę - birželį patestavo ilgalaikio augimo kanalo apatinę dalį. Šis lygis atlaikė, tad sulaukėme atšokimo ir akcijų kaina priartėjo prie prieš korekciją buvusio pasiekto piko, kurį artimiausiu metu turėtų testuoti, po ko paaiškės tolimesnė akcijų kainos kryptis. Jei šį lygį pavyks tvariai pralaužti, augimas prasitęs.

 
Dar nėra komentarų