Atšokimas Volstryte

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2021-07-21 02:12 Komentarai: (0)
Stambiųjų bankų ir įmonių bendras indeksas Dow Jones antradienį paaugo 1,6 procento ir atšoko 550 punktų po daugiau nei 700 punktų kritimo užfiksuoto prieš dieną. S&P500 padidėjo 1,5 procento, o Nasdaq pakilo 1,6 procento. Pirmojo indekso atveju tai pirmas prieaugis per keturias paskutines sesijas, o antrojo - per šešias prekybos sesijas.

Investuotojai antradienį pirko prieš tai pigusias akcijas pamiršdami baimę dėl galimo dar vieno ekonominės veiklos apribojimo ir ekonomikos sulėtėjimo, kurį gali lemti naujos atmainos koronaviruso infekcijos banga. Rizikos vengimas sumažėjo ir skolų rinkoje, kur dešimties metų JAV obligacijų pajamingumas grįžo virš 1,2 procento.

Didžiausios paklausos susilaukė pirmadienį labiausiai diskontuotų bendrovių akcijos. Blogiausi segmentai buvo tie, kurių vakarykštės sesijos rezultatai buvo palyginti geriausi.

Uždarant prekybos sesiją buvo pabrangę 90 procentų S&P500 indekso atstovių vertybiniai popieriai, o tai yra tiek pat, kiek dieną prieš tai fiksavo kritimą.

Tarp Dow Jones indekso narių pabrango 26 iš 30 akcijos. Daugiausiai ūgtelėjo šių bendrovių vertybinių popierių kainos: Boeing (4,9 procento), Honeywell International (4,1 procento) ir American Express (3,7 procento), t.y. tų pačių trijų, kurių rinkos vertės pirmadienį susitraukė labiausiai.

Pabrango net beveik aštuoniasdešimties procentų Nasdaq biržoje kotiruojamų bendrovių akcijos. Sesijos žvaigždė buvo NeuroMetrix, kurios rinkos vertė pašoko net 208 procentais. Šios bendrovės prietaisas buvo patvirtintas medicininės priežiūros tarnybos, kad jį būtų galima naudoti gydant nervų sistemos ligas. Didžiosios daugumos technologinių bendrovių, kurių kapitalizacija didžiausia, akcijų kainos padidėjo. Labiausiai pakilo Apple (2.6 procento) rinkos vertė, kuri savo ruožtu pirmadienį krito daugiausiai.

„Tikimasi, kad akcijų rinka ateinančiais metais toliau augs, daugiausia dėl kilsiančio pelno. Net jei smarkiai padidės koronaviruso atvejų skaičius, ligoninių panaudojimo lygis išliks žymiai mažesnis nei pandemijos krizės piko metu, o tai yra svarbu ekonomikos atgaivinimui“ - sakė JPMorgan Private Bank pasaulinė strategė Madison Faller.

Antradienį po prekybos savo praėjusio ketvirčio veiklos rezultatus paviešino Netflix. Paaiškėjo, jog pajamos palyginti su praėjusių metų antru ketvirčiu, paaugo beveik ketvirtadaliu iki 7,342 mlrd. dolerių, kai ketvirtį prieš tai sudarė 7,163 mlrd. dolerių, o laukta, jog sieks vidutiniškai 7,32 mlrd. dolerių. Veiklos pelnas atitinkamai paaugo kiek daugiau nei trisdešimt šešiais procentais ir krito beveik šešiais procentais iki 1,848 mlrd. dolerių. Tuo tarpu grynasis pelnas pašoko beveik aštuoniasdešimt aštuoniais procentais ir smuko kiek daugiau nei penktadaliu iki 1,353 mlrd. dolerių arba iki 2.97 dolerių akcijai, o laukta, jog šis rodiklis sieks vidutiniškai 3.16 dolerių. Per ketvirtį kompanija pritraukė 1.54 milijono naujų vartotojų, o laukta, jog šis rodiklis sieks vidutiniškai tik 1.19 milijono. Netflix tikisi, kad per trečią ketvirtį jos paslaugų vartotojų padaugės 3.5 milijonais, o analitikų prognozių vidurkis - 5.46 milijonai. Po prekybinės sesijos metu šios įmonės akcijos iš pradžių pigo, o po to ėmė brangti.

Trečiadienį savo veiklos rezultatus skelbs Coca-Cola, Texas Instruments, Verizon, Johnson & Johnson bei kitos įmonės.
 
Dar nėra komentarų