FED atstovas mato poreikį pradėti diskutuoti apie stimuliacijos apribojimą

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2021-05-03 12:48 Komentarai: (0)
Amerikos Federalinio Rezervų banko Dalaso padalinio vadovas Robert Kaplan paragino pradėti diskusijas apie Centrinio banko vykdomą ekonomikos skatinimo apribojimą, praneša Reuters.

„Esame tokioje vietoje, kur matome perteklių ir disbalansą finansų rinkose“ - sakė jis per vieno iš Amerikos regioninių prekybos rūmų virtualų renginį.

FED Dalaso padalinio vadovas pabrėžė „istoriškai aukštas“ akcijų kainas, mažą skirtumą tarp kreditų ir sparčiai didėjančią būsto kainą.

„Manau, kad būtų tinkama kuo skubiau pradėti kalbėti apie pirkimų koregavimą“ - sakė Robert Kaplan, turėdamas omenyje Centrinio banko programą, pagal kurią jis kiekvieną mėnesį rinkoje perka obligacijas už 120 milijardų dolerių sumą.

Amerikos Federalinio Rezervų banko Dalaso padalinio vadovo pozicija smarkiai skiriasi nuo to, ką praėjusią savaitę deklaravo FED vadovas. Jerome Powell sakė, kad dar anksti galvoti apie monetarinės paramos ekonomikai mažinimą. Jis teigė, kad nors ekonomika sparčiai auga, vis dar toli iki tvarios dviejų procentų metinės infliacijos pasiekimo.

Robert Kaplan sakė, kad, jo nuomone, Centrinis bankas turėtų pradėti didinti palūkanas kitais metais, t.y. metais anksčiau, nei prognozuoja dauguma jo kolegų iš FED. Jis atkreipė dėmesį į centrinio banko deklaraciją, kad obligacijos bus perkamos tol, kol ekonomika padarys „didelę pažangą“ siekdama dviejų tikslų: augimo ir nedarbo mažėjimo.

Centrinio banko atstovas nurodė, kad šių metų didžiausios pasaulyje ekonomikos augimas gali viršyti jo prognozuotą 6,5 procento lygį, o nedarbo lygis gali sumažėti nuo dabartinių 6 iki 4 procentų metų pabaigoje.
 
Dar nėra komentarų