J.Yellen: nedarbo sumažėjimas iki pandemijos lygio - tai stimulo sėkmės matas

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2021-02-22 18:18 Komentarai: (0)
JAV Iždo sekretorė Janet Yellen sakė pripažinsianti, kad vyriausybės skatinamosios priemonės buvo sėkmingos, jei pavyks greitai sugrįžti prie priešpandeminio nedarbo lygio, rašo Reuters.

Ji tuo pačiu tikino, jog nesijaudinanti dėl skolų padidėjimo, ką lems prezidento Joe Biden administracija suplanavusi 1,9 trilijono JAV dolerių skatinamąsias priemones.

Naujoji Iždo sekretorė atkreipė dėmesį, kad dėl rekordiškai žemų palūkanų normų, Amerikos mokamos palūkanos, palyginti su bendruoju vidaus produktu, yra 2007 metų lygio, rašo naujienų agentūra Reuters.

Janet Yellen užsiminė, kad prezidentas Joe Biden nori didinti pelno mokestį ir kapitalo prieaugio mokesčius, o ne apmokestinti turtingiausiųjų turtus.

Ji atskleidė, kad administracija svarsto galimybę padidinti pelno mokestį iki 28 procentų (D.Trump prezidentavimo laikotarpiu šis mokestis buvo sumažintas nuo 35 iki 21 procento). Tuo pačiu Janet Yellen aiškiai pasakė, kad nėra JAV 100 metų obligacijų išleidimo šalininkė, nes, jos nuomone, tokių vertybinių popierių rinka būtų labai maža.
 
Dar nėra komentarų