Citibank neatgaus per klaidą pervestų 500 milijonų dolerių

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2021-02-19 13:54 Komentarai: (6)
Padaręs vieną didžiausių bankų istorijoje klaidų Citibank neatgaus 500 mln. dolerių, kuriuos netyčia pervedė į kitų bendrovių sąskaitas, nusprendė JAV apygardos teismo teisėjas.

Tai yra praėjusių metų įvykių pasekmės. Prisiminkime, kad rugpjūtį Citibank Niujorko filialas atliko neautorizuotą operaciją, kurios vertė 900 mln. dolerių. Pervedimas buvo atliktas kosmetikos gamintojo Revlon vardu šios kompanijos kreditoriams. Iš tiesų Citibank turėjo pervesti tik 7,8 mln. dolerių palūkanas. Dalis iš pervestų 900 milijonų JAV dolerių buvo grąžinta, tačiau bankas negalėjo susigrąžinti daugiau nei pusės pervestų pinigų rizikos draudimo fondams, kurie atsisakė grąžinti mokėjimus.

Įstatymai paprastai baudžia tuos, kurie išleidžia pinigus, kurie per klaidą buvo pervesti į jų sąskaitas. Klaidos yra dažnos skaitmeniniame amžiuje, tačiau daugumą pervedimų galima nedelsiant atšaukti. Tačiau Niujorko įstatymai turi šios taisyklės išimčių. Jei skolintojas, kuris turi teisę į pinigus ir nežinojo, kad jie buvo netyčia pervesti, jis gali juos pasilikti.

„Mes nepaprastai patenkinti apgalvotu, kruopščiu ir išsamiu teisėjo Jesse Furman sprendimu“ - sakė Benjamin Finestone, atstovavęs dviem subjektams Brigade ir HPS Investment Partners, kurie negrąžino gautų pinigų.

Teismas nusprendė, kad skolintojai turėjo teisę manyti, kad mokėjimas buvo numatytas. Pats Citibank savo klaidos mastą suvokė tik kitą dieną. Teismo procese buvo naudojamos vidinės banko darbuotojų diskusijos kaip dar vienas įrodymas, kad kreditoriai nė nenumanė, jog pervedimas buvo klaida, kol Citibank neišsiuntė jiems pranešimų.

„Reikėtų tai laikyti iracionalumu, kad Citibank, viena garsiausių finansų įstaigų pasaulyje, padarė dar niekada neįvykusią klaidą, kurios suma siekia beveik milijardą JAV dolerių“ - paaiškino teisėjas Jesse Furman.

„Mes visiškai nesutinkame su šiuo sprendimu ir ketiname pateikti apeliaciją. Manome, kad turime teisę į šias lėšas ir toliau sieksime visiško jų susigrąžinimo“ - rašoma Citigroup banko pranešime.
 
1.   Parašė xgx   2021-02-19 14:34  

Įdomi situacija, bet norėtųsi daugiau detalių. Nes dabar atrodo, kad kažkas gavo pinigus ir gali pasilikt, nes negalėjo numanyti, kad tie pinigai gauti per klaidą. Jei į mano sąskaitą kas pervestų 100 mUSD, aš "tikrai negalėčiau numanyti, kad tai klaida"...

 
2.   Parašė IT17   2021-02-19 14:36  

na tai gi parasyta, kad tik po dienos pamate, kad per daug pervede, cia kaip ir pagrindinis motyvas... tai teismo procesas tesis, gi apeliacija teiks...

 
3.   Parašė Pelnas   2021-02-19 14:53  

"Jei skolintojas, kuris turi teisę į pinigus ir nežinojo, kad jie buvo netyčia pervesti, jis gali juos pasilikti."
Iš šio sakinio galima spėti, kad tie fondai buvo investavę (arba suteikę paskolas) į Revlon, tai gautus pinigus užsiskaitė kaip skolos ar investicijų susigrąžinimą.

 
4.   Parašė Grand   2021-02-19 15:40  

Atsimenat istorija kai kazkuriame banke Lietuvoje kasininke i kliento saskaita suvede saskaitos numeri kaip pinigu suma ir zmogus labai praturtejo? Tai Lietuvos spaudoje tas zmogus buvo pateiktas kaip didziulis nusikaltelis.

 
5.   Parašė agrollc   2021-02-19 17:14  

Taip Grand, istorija buvo su Snoro banku. Snoro sąskaitos buvo prieš 24 metus devynženklės, kasininkė vietoj sumos įvedė sąskaitos numerį ir mergina gavo 261 milijoną litais dar tada. ĮDOMIAUSIA KAIP GALĖJO TOKIA SUMA ATKELIAUT KADA BANKE NEI TIEK TURTO, NEI INDĖLIŲ NEBUVO?

 
6.   Parašė agrollc   2021-02-19 17:29  

Ir čia Lietuva buvo pirma, suma mažesnė faktas .