Amerikoje sumažėjo naujų bedarbių

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2021-01-21 16:00 Komentarai: (0)
Per savaitę Amerikoje buvo pateikta mažiau naujų prašymų suteikti bedarbio pašalpą nei laukta, be to, pastebimiau sumažintas ankstesnės savaitės rodiklis.

Šįkart buvo pateikta 900 tūkstančių tokių paraiškų, kai laukta, jog jų bus dešimt tūkstančių daugiau. Tuo pačiu ankstesnės savaitės rodiklis buvo pakoreguotas nuo 965 iki 926 tūkstančių.

Pabrėžtina, kad tai jau net dvidešimt pirma savaitė iš eilės kai šis skaičius neviršija milijono.

Vis dėlto prašymų rodikliai išliko gerokai didesni nei prieš pandemiją ir, tikėtina, kurį laiką išliks padidėję, nes COVID-19 infekcijų skaičius ir toliau auga rekordiniais tempais, o tai paskatino daugelį JAV valstijų taikyti ribojančias priemones reaguojant į protrūkį.

Tuo tarpu keturių savaičių slenkamasis vidurkis, išlyginantis skaičiaus nepastovumą, palyginti su ankstesnės savaitės vidurkiu, paaugo antrą savaitę iš eilės. Šįkart jis ūgtelėjo nuo 824.5 iki 848 tūkstančių.

Žmonių, jau gaunančių paramą, vadinamos tęstinės paraiškos, skaičius per savaitę krito nuo 5,181 iki 5,054 milijono, kai laukta, jog jis paaugs ir sieks vidutiniškai 5,4 milijonus. Apie šį rodiklį pranešama su vienos savaitės vėlavimu. Jis krito po to, kai savaitę prieš tai pakilo.
 
Dar nėra komentarų