FED šiemet gali pradėti mažinti paramą

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2021-01-12 13:32 Komentarai: (0)
Amerikos Federalinio Rezervų banko Dalaso padalinio vadovas Robert Kaplan tikisi, kad šiemet JAV ekonomikos augimas spartės, o tai leistų Centriniam bankui pradėti mažinti paramą.

„Kovodami su pandemija turėtume būti kuo agresyvesni, kol įsitikinsime, kad ją nugalėjome. Tačiau vėliau šiais metais, mano nuomone, turėtume bent jau aptarti, kada pradėti riboti paramą perkant turtą“ - virtualioje konferencijoje sakė jis.

Šiuo metu Amerikos Centrinis bankas per mėnesį už 120 mlrd. dolerių sumą perka obligacijas ir hipoteka užtikrintus vertybinius popierius. Jis paskelbė, kad tai darys tol, kol ekonomika parodys aiškią pažangą siekiant visiško užimtumo ir stabilaus kainų augimo.

Robert Kaplan mano, kad nors JAV ekonomikos laukia dar keli sunkūs mėnesiai, bet vėliau šiais metais situacija pagerės tiek, kad bendrasis vidaus produktas gali padidėti apie penkis procentus per visus metus, o nedarbas sumažėti iki 4,5 - 4,75 procento nuo dabartinių 6,7 procento.

„Manau, kad būtų naudingiau Amerikos ekonomikai ir rinkoms sumažinti šiuos nepaprastus veiksmus ir nepaprastą stimuliavimą“ - tikino jis.

Robert Kaplan yra dar vienas FED narys, kuris optimistiškai žvelgia į artimiausią perspektyvą. Pirmadienį Amerikos Centrinio banko Atlantos padalinio vadovas Raphael Bostic teigė, kad JAV ekonomika taip greitai atsigauna po pandeminės krizės, kad palūkanų normos padidinimas gali būti įmanomas anksčiau nei prognozuota, galbūt jau net kitais metais.
 
Dar nėra komentarų