Pranešimai apie dar vieną vakciną pagerino nuotaiką

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-11-24 01:02 Komentarai: (0)
Jau kurį laiką kiekvienas pirmadienis atneša naujų gerų žinių apie vakcinas nuo COVID-19, kurios pagerina JAV investuotojų nuotaikas, padidina apetitą rizikai ir kilsteli akcijų rinkas. Šįkart irgi buvo taip pat.

AstraZeneca paskelbė apie didelį savo vakcinos veiksmingumą, o investuotojų reakcija buvo panaši į ankstesnes. Gal iš pradžių šiek tiek silpnesnė, nes kai kurie rinkos dalyviai prieš Padėkos dieną jau nusprendė neprekiauti.

Tačiau paklausa turėjo daugiau argumentų. Duomenys apie JAV ekonominę veiklą lapkričio mėnesį pasirodė esantys stebėtinai geri. Pramonės ir paslaugų PMI rodikliai ne tik kad nekrito, kaip laukta, o pasistiebė iki aukščiausio lygio per pastaruosius penkerius metus. Paskutinis teigiamas signalas buvo The Wall Street Journal leidinio žinia, kad Janet Yellen buvo paskirta Iždo sekretore Joe Biden administracijoje. Vyrauja nuomonė, kad buvusi FED pirmininkė bus „palanki rinkai“ arba bent jau turėtų gerai sutarti su savo įpėdiniu Jerome Powell.

Bendras platusis Amerikos akcijų rinkos indeksas S&P500 sesiją baigė paaugęs 0,56 procento iki 3577.59 punktų. Šįkart pabrango net trijų ketvirtadalių šio indekso atstovių vertybiniai popieriai. Tarp dvidešimties labiausiai brangusių buvo net septyniolika naftos ir dujų sektoriaus narių. Priežastis buvo ryškus naftos kainų padidėjimas, tikintis, kad kita vakcina priartins ekonomiką prie normalumo ir padidės šios žaliavos paklausa. Pasirodė informacija, kad skiepijimas JAV gali prasidėti jau net gruodžio 12 dieną, t.y. po mažiau nei trijų savaičių.

Paklausa vyravo septyniose iš vienuolikos pagrindinių S&P500 segmentų, o labiausiai paaugo energetikos segmentas - 7,1 procento. Taip pat investuotojai aktyviai pirko finansų ir pramonės atstovių nuosavybės vertybinius popierius. Sveikatos priežiūra ir nekilnojamasis turtas buvo silpniausi palyginti su rinka (po -0,3 procento).

Tuo tarpu didžiųjų Amerikos įmonių ir bankų bendras indeksas Dow Jones pakilo daugiausiai pirmadienį, t.y. virš vieno procento iki 29591.27 punktų, o pabrango dvidešimt trijų ir trisdešimties jo atstovių akcijos. Labiausiai šoktelėjo naftos koncerno Chevron (6,1 procento), Boeing (šešiais procentais) bei Walt Disney Co. (3,5 procento) rinkos vertė. Tuo tarpu pastebimiausiai smuktelėjo Amgen, Johnson & Johnson ir technologijų milžinės Apple akcijų kainos.

IPhone gamintojo rinkos vertė taip pat daugiausiai krito tarp FAANG grupės narių. Nors technologinis Nasdaq pirmadienį tik nežymiai paaugo, tačiau net du trečdaliai šio indekso atstovių užfiksavo savo kapitalizacijų prieaugį.
 
Dar nėra komentarų