Į sesijos pabaigą išpardavimas

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-11-19 01:08 Komentarai: (0)
Trečiadienio sesijos Volstryte pabaigoje sulaukėme savotiško išpardavimo: Dow Jones 29438.42 (-1.16%), S&P500 3567.79 (-1.16%), Nasdaq 11801.60 (-0.82%). Šis žingsnis gali būti vertinamas kaip korekcija po pastaruoju metu buvusio entuziazmo susijusio su vakcinomis nuo koronaviruso.

Per didžiąją prekybos sesijos dalį Amerikos akcijų rinkos indeksai buvo netoli tų lygių, kurie buvo užfiksuoti antradienio prekybos pabaigoje, t.y. tiek buvo virš jų pakilę, tiek nežymiai nusileidę. Tačiau dienos pabaigoje buvo didesnė pasiūla, tad indeksai pasikoregavo antrą prekybos sesiją iš eilės.

Šis žingsnis gali būti vertinamas kaip pelno realizavimas, kai po naujienų apie Covid-19 vakcinas Dow Jones ir S&P500 pasiekė rekordines aukštumas.

Išpardavimo sulaukėme nepaisant teigiamų žinių iš medicinos fronto. Pfizer (kompanijos akcijos pabrango apie vieną procentą) teigė, kad kandidato į vakciną efektyvumas po papildomų tyrimų padidėjo nuo 90 iki 95 procentų. Šios kompanijos partneris vokiečių bendrovė BioNTech savo ruožtu paskelbė, kad šis preparatas gali būti patvirtintas naudoti JAV ir Europos sąjungoje jau gruodžio viduryje.

Tuo pačiu metu net veiksminga vakcina nuo Covid-19, kuri nesukelia rimto šalutinio poveikio, trumpalaikiu laikotarpiu beveik nieko nesikeičia. Jungtinėse Valstijose, kuriose dėl koronaviruso hospitalizuotas rekordinis skaičius, vis dar gresia antrasis užrakinimas, nors ir ne toks drakoniškas, kaip daugelyje Europos šalių. Vis dėlto rizika vis dar kabo virš ekonomikos ir akcijų rinkos.

Kita vertus, perspektyvos nutraukti destruktyvią ekonomikos uždarymo politiką kartu su sensacingai gerais Amerikos bendrovių trečiojo ketvirčio rezultatais vis dar teikia vilties dėl tikrai gerų kitų metų akcijų rinkoje.

Tarp atskirų bendrovių iš pradžių trečiadienio prekybos sesijos metu pozityviai išsiskyrė lėktuvų gamintoja Boeing, nes buvo paskelbta, jog JAV aviacijos tarnyba uždegė žalią šviesą 737 MAX modeliams, kurie nebuvo naudojami beveik dvejus metus. Tačiau galiausiai šios kompanijos akcijos prekybos sesiją baigė atpigusios virš trijų procentų.

Po paskelbimo apie įtraukimą į S&P 500 indeksą antrą dieną iš eilės pastebimai brango elektromobilių gamintojos Tesla akcijos, kurių kaina šįkart pašoko virš dešimt procentų.
 
Dar nėra komentarų