Nuvylė JAV mažmeninės prekybos duomenys

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-11-17 18:39 Komentarai: (0)
Šiandien buvo paviešinti spalio mėnesio Amerikos mažmeninės prekybos duomenys. Paaiškėjo, kad nors ji paaugo, bet mažiau nei tikėjosi ekonomistai.

Mažmeninė prekyba šioje šalyje praėjusį mėnesį pakilo 0.3 procento, o laukta, jog pasistiebs vidutiniškai 0.5 procento. Tai lėčiausias augimas per pastaruosius šešis mėnesius. Rugsėjo prieaugis pakoreguotas nuo 1.9 iki 1.6 procento, bet tuo pačiu rugpjūčio rodiklis kilsteltas nuo 0.6 iki 1.4 procento.

Atmetus degalų ir automobilių pardavimus, mažmeninės prekybos apimtys pakilo tik 0.2 procento, o prognozuotas tris kartus spartesnis augimas.

Pardavimai internetu Amerikoje per antrąjį šių metų rudens mėnesį ūgtelėjo 3.1 procento, be to, degalų ir motorinių transporto priemonių pardavimai paaugo po 0.4 procento. Tuo tarpu smuko drabužių, baldų, maisto ir gėrimų, sportinių ir hobio prekių pardavimai. Be to, pirmą kartą nuo pavasario krito ir restoranų bei barų pardavimai.

Tuo tarpu bazinė mažmeninė prekyba, t.y. atmetus maisto paslaugų, automobilių, statybinių medžiagų ir degalų pardavimus, pasistiebė praėjusį mėnesį tik 0.1 procento, arba penkis kartus lėčiau nei laukta, kai rugsėjo rodiklis buvo pakoreguotas nuo 1.4 iki 0.9 procento.

Metinis mažmeninės prekybos prieaugis sulėtėjo nuo 5.9 iki 5.7 procento.
 
Dar nėra komentarų